Gerçekten Bu Ayıp Bizlere Yeter !

Karaman Sayfamıza gelen, isminin yayımlanması istemeyen takipçimizin Bu Ayıp Bize Yeter ! başlıklı haberle ilgili yazısıdır.

24 Aralık 2018 - 23:36 - Güncelleme: 25 Aralık 2018 - 09:26

Haberler kötüye gitmekte memleketimizde, neslimiz tükenecek eğer el ele verilmezse bu gidişle, sonumuz hayır olsun inşallah.

Konyada bir intahar daha göz yaşlarıma hakım olamadım okurken haberi.

Geçen aylarda şehrimizde çok tanınan ve sevilen bir Taksi sahibi hemşehrimiz benzer sebeplerden maddi ekonomi bunalıma girip intahara kalkışıp geriye ailesini sevenlerini bırakmıştı üzüntü acılı şekilde.

Bu ve sıradaki hemşerilerimiz gururlu onurlu şerefli insanlar ki sessizce sağdan soldan maddi yardım isteyemeyip canlarına kıyabildiler.

Yine bir kaç günlük haberde şehrimizde, uyuşturucu sattığı için sırf gençlerimizi bu illetten kurtarmak adına, bacaklarından vurduğu suriyeli yüzünden yargılanan bir yiğit hemşerimizin haberini okudum.

Karaman gurubunda, eğer gerçek sebebi bu olduysa kanunlar önünde bu suç geçen olayda, bizler için huzur adına, hayatının karardığını ve sabıkalı olup dışarıya çıktığında iş/hayatının karardığını ve kararcağını göz önüne getirip bir kurban daha gitti diyip üzüldüm.

Bu hemşerimiz için meydanlara, adliyeye vb. yerlere gidip hakkını savunmalıyız cezasının az bedelli yargılanması için, bizler için kendini bu olayda adam yaralamakta bulmuş olmadı mı sırf Karaman ve yaşayanı temiz kalmalı düşüncesi ile ?

Yazık o insanada geriye bıraktığı hüzünlü ailesinede, 1 aile dağıldı.

Bu insanlara sahip çıkmalıyız, duyulduğunda bu sıkıntılar maddi konularda yettiği kadar herkes çevreden verse bu insanlar bir rahat nefes alır ve bunalıma girip canlarından olmazlar, öldükten sonra çok geç üzülmek.

Bizler rahat yaşayalım diye hiç düşünmeden çoğunun bu tarz durumlara göz yumduğuna, kendisini korkusuz şekilde canından vaz geçip kurban veren bu insanlarımıza sahip çıkalım.

Facebook gruplarında sayfalarında üzülmekle Allah rahmet etsin demekle kalınmasın diye düşünüyorum.

Müslümanlık, kardeşlik, hemşerilik, bu değildir destek zamanı bizler vurdum duymaz bir millet olmamalıyız.

Yaralı acılı ailelerine baş sağlığı diliyorum Allah bol sabırlar versin inşallah bir daha bu tür haberler duymayız.

- KARAMAN.ORG SAYFA TAKİPÇİSİ 

YORUMLAR

  • 0 Yorum