Her Mahalleye Bir Kadın Muhtar Adayı” projesinin Türkiye’de ilk defa Karaman’da hayata geçtiğini kaydeden Muhtar Adayı Başpınar, “Evimizin temizliğine, düzenine gösterdiğimiz özeni mahallelerimize de yansıtmak istiyoruz” dedi.

2019 yılında yapılması planlanan muhtarlık seçimlerine yönelik Karaman’da bir ilke imza atıldı. “Her Mahalleye Bir Kadın Muhtar Adayı” projesi hayata geçti. Proje hakkında bilgilendirme yapmak üzere Karaman’daki 10 mahallenin kadın muhtar adayı Vali Fahri Meral’i ziyaret etti.

Ziyarete ilişkin kadın muhtar adayları adına gazetemize açıklama yapan, Karamanoğlu Mehmet Bey Mahallesi Muhtar adayı Emel Başpınar, kadınların ev ve iş yaşamındaki başarısını yerel yönetimlerde de bir anne titizliği ve şefkati ile başarılacağına inandıklarını söyledi.

“KALIPLAŞMIŞ ZİHNİYETİ YIKMAK İÇİN BU PROJEYİ HAYATA GEÇİRDİK”

Kadının toplumdaki yeri ve önemiyle yaşamın her alanında başarılı olduğunu, kadınların toplumsal sorumluluğunun her geçen gün arttığını vurgulayan Muhtar Adayı Başpınar, “Kalıplaşmış zihniyeti yıkmak için, bayanların da siyasette kendini gösterebilmesi için, kadınların önünü açmak ve ilimiz kadınlarını temsilen ‘Her Mahalleye Bir Kadın Muhtar Adayı’ projesini hayata geçirdik.

“KADIN VE ERKEĞİN YÖNETİM TARZI ARASINDAKİ FARKI ORTAYA KOYACAĞIZ”

Kadın ve erkeğin yönetim tarzı arasındaki farkı ortaya koyacağımıza inanıyoruz. Evimizin temizliğine, düzenine gösterdiğimiz özeni mahallelerimize de yansıtmak istiyoruz. Kadın hamaratlığını mahallenin her köşesine yansıtmak, ilimizdeki ilgili kamu-kurum ve kuruluşlarımızla görüşerek sorunun adresi değil, çözümün adresi olmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.
Kadın Muhtarları Destekleme Grubu// Girişimci Kadınlar Hareketi
Proje koordinatörü Nurten Kılıç

Facebook Yorumlar

Facebook Yorumlar