banner56

Karaman'da Okullar Tatil Mi?

Karaman'da kar yağışı etkisi sürdürmeye devam ediyor. Peki yağışlardan dolayı okullar tatil edilecek mi?

Karaman'da Okullar Tatil Mi?

Karaman'da soğuk havalar ve kar yağışının etkili olmasıyla velilerde okulların tatil edilip edilmeyeceği konusunda bir cevap aramaya başladılar. Haber sitemize gelen sorular nedeniyle bizde bu haberi yapma gereği duyduk.

Yapılan meteoroloji değerlendirmelerine göre bölgemizde (Konya, Karaman, Aksaray, Niğde) halen aralıklarla görülen karla karışık yağmur ve kar yağışlarının, Pazar (29.12.2019) gününden itbaren etkisini artırarak Konya ve Karaman çevrelerinde kuvvetli (10 ila 20 cm), yüksek kesimlerinde yoğun (20 ila 40 cm) olarak Pazartesi (30.12.2019) akşam saatlerine kadar etkili olması bekleniyor.

Peki Karaman Merkez'de Okullar Tatil Edilecek Mi?

Bugün sabah saatlerinde etkisini artırarak başlayan kar yağışı akşam saatlerinde de devam ediyor. Karaman Valiliği veya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden ise okulların tatil edilmesiyle ilgili bir açıklama gelmedi. Okulların tatil edilmesiyle ilgili bir açıklama gelir gelmez tekrar haber sitemizden gelişmeleri takip edebilirsiniz.

3 İlçede Okullar Tatil Edildi

Ermenek Kaymakamlığından yapılan açıklamada, "İlçemizde yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla, İlçe merkezi ve merkeze bağlı köylerdeki tüm okullarımızda 30/12/2019 Pazartesi günü eğitim ve öğretime bir gün süreyle ara verilmiştir.

Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarda görevli hamile ve engelli personelimiz aynı tarihte idari izinli sayılacaklardır. Kamuoyuna duyurulur" denildi. 

Sarıveliler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise "30 Aralık Pazartesi günü ilçe Genelinde okullar tatil edilmiştir" denildi.

Başyayla ilçesinde de eğitime bir gün süreyle ara verildiği öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2019, 23:28
banner80
YORUM EKLE
YORUMLAR
hediye
hediye - 7 ay Önce

merkezde tatil edilmiş mi

neral melek
neral melek - 7 ay Önce

bence tatil edilmeli bu soğukta okula gidip geliyoz

SIRADAKİ HABER

banner23

banner22