banner56

Karaman'a Fırtına ve Kar Yağışı Geliyor | İşte Hava Durumu

Meteoroloji'den Karaman'a soğuk hava, fırtına ve kar yağışı uyarısı.

Karaman'a Fırtına ve Kar Yağışı Geliyor | İşte Hava Durumu

Soğuk havaların ardından Karaman'da bir süredir hava sıcaklığı oldukça yükselmişti. Fakat sıcak havalar yerini soğuk hava, fırtına ve kara yeniden teslim ediyor.

Meteorloji Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre,

"Bölgemizin (Konya, Karaman, Aksaray ve Niğde) 05 Şubat 2020 Çarşamba gününden itibaren Balkanlardan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği, bölge genelinde rüzgarın güneyli (Lodos) yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

05 Şubat 2020 Çarşamba günü bölgemizin güney kesimlerinde yağmur şeklinde başlayacak yağışların, 06 Şubat Perşembe gününden itibaren karlakarışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği ve kar yağışlarının 07-08 Şubat günleri de aralıklarla devam edeceği tahmin ediliyor.

Kuvvetli lodos fırtınası nedeniyle Çarşamba ve Perşembe günleri soba ve baca gazı zehirlenmeleri meydana gelebileceğinden vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları tavsiye olunur.

Hafta ortasına kadar mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi beklenilen hava sıcaklıklarının, 06 Şubat 2020 Perşembe gününden itibaren bölgemiz genelinde hissedilir derecede ( 10 - 15 ºC ) azalarak önümüzdeki hafta başına kadar mevsim normalleri altında seyretmesi bekleniyor." denildi.

Başlama-Bitiş Zamanı

05.02.2020   00:00     -    08.02.2019   23:59

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22