banner56

Karaman'a Perşembe Kar Geliyor

Karaman’da bu hafta devam eden yağmur yağışları yerini kara bırakıyor.Perşembe günü karla karışık yağmurun ardından, kar yağışı bekleniyor.

Karaman'a Perşembe Kar Geliyor

Karaman’da ortalama 7-8 derecede seyreden hava sıcaklıkları perşembe günü beklenen sağanak yağışla birlikte 5 derece ortalamasına gerileyecek.
Karaman’da beklenen hadise ise ; Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur, karla karışık yağmur ve kar yağışlı olması bekleniyor.

Meterolojik verilere göre , 6 Aralık Perşembe günü karla karışık yağmur yağması bekleniyor. 7 Aralık Cuma günü ise kar yağışı ile birlikte hava sıcaklıkları 0 dereceye düşmesi beklenirken ziraai don uyarısı gelebilir.
Eksilere düşen hava sıcaklıkları akşam ve gece saatlerinde don olaylarının yaşanılabilir.

MERSİN İÇİN UYARI GELDİ

Ani Sel – Su Baskını – Sel – Ulaşımda Aksamalar Mersin ve İlçelerinde Taşkınlara Dikkat!

Yapılan son değerlendirmelere göre Mersin’in Silifke, Erdemli, Merkez (Mezitli, Toroslar, Yenişehir, Akdeniz) ve Tarsus ilçelerinde aralıklarla devam eden yağışın gece saatlerinden itibaren şiddetini artıracağı ve Cuma günü sabah saatlerine kadar devam edeceği tahmin edilmektedir. Söz konusu ilçelerde; köprü, menfez vb. yapılarda, yan kolların birleşim yerlerinde ve akış güvenliğinin kritik olduğu noktalar ile kuru dere yataklarında meydana gelebilecek taşkınlara karşı vatandaşlarımızın ve ilgili kurumların hazırlıklı ve dikkatli olması önem arz etmektedir.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 13:43
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22