banner56

YSK Reddetti Başkan Savaş Kalaycı

Karaman'da seçim sonuçların ardından Karaman Ak Parti yönetimi tarafından oyların sayımı ile alakalı itirazlar YSK tarafından red edildi.

YSK Reddetti Başkan Savaş Kalaycı

31 Mart Yerel Seçimlerinin üzerinden 7 gün geçti. Karaman'da Milliyetçi Hareket Partisinin adayı Savaş KALAYCI 1016 oy farkı ile belediyecilik bayrağını Ak Partiden devralırken , Ak Parti tarafından İlçe ve İl Seçim Kuruluna itiraz başvuruları yapılmıştı.

Karaman.org edindiği bilgilere göre Tüm oyların sayımı Yüksek Seçim Kurulu tarafından reddedildiği öğrenildi. Savaş Kalaycı'nın Pazartesi günü en geç Salı günü mazbatasını alacağı dillendiriliyor.

SARIVELİLER'DE İTİRAZ OLMUŞTU

 Yerel seçimlerde bayrağı devreden belediye sadece Karaman Merkez olmadı. Sarıveliler ilçesinde de Ak Partinin adayı Hayri SAMUR, 6 oy farkı ile seçimi kaybetti. Ak Partiden aday olmak isteyen fakat kabul edilmeyen, daha sonra bağımsız olarak seçimlere katılan Halil KULAK 6 oy ile Sarıveliler'de seçimi kazandı

.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2019, 14:44
banner80
YORUM EKLE
YORUMLAR
Suat kürekçi
Suat kürekçi - 1 yıl Önce

Elhamdülillahi Rabbil Alemin .Hamd Yanlı Sanadır Rabbim....Neylersen güzel eylersin....Hayırlara vesile olsun Rabbim utandırmasın Ekibini kur vazifeye devam..VAZİFEDE İHMAL..MEMLEKETE İHANETTİR...bizler fıtrat olarak ihanet edenlere...hainlere husumetimiz vardır...yeter bu milletin çilesi...sizler sizlere güvenerek oy verenleri muhcup etmezsiniz Sayın SAVAŞ KALAYCI BAŞKANım.......

Hüseyin ERYILMAZ
Hüseyin ERYILMAZ - 1 yıl Önce

Ben Malatyalı Hüseyin Eryilmaz 17 yıl Karamanın ekmeğine ve suyuna özlem duymuş bir Karaman sevdalısıyım. Secimlerden basarıyla çıkmış Savaş Kaleci kardeşimin vermis oldugu mücadele azim ve dik duruşuyla 3HİLALİ semalara diken bir dava adamıdır bu gençlerle gurur duyuyor ve başarılarının devamını diliyorum.

SIRADAKİ HABER

banner23

banner22