banner56

Vali Meral'in Kütüphaneler Haftası Mesajı

Vali Meral'in Kütüphaneler Haftası Mesajı
Vali Fahri Meral Kütüphaneler Haftası Nedeniyle Bir Kutlama Mesajı Yayınladı.

Vali Meral yayınladığı kutlama mesajında; “ Toplumumuzda okuma alışkanlığını geliştirmek ve kitap sevgisini aşılamak amacıyla her yıl Mart ayının son haftası Kütüphane Haftası olarak kutlanmaktadır.

Kütüphaneler, insanlığın bilgi birikiminin muhafaza edildiği ve gelecek nesillere aktarıldığı kültür evleridir.

Bilgiyi doğru, düzenli ve fırsat eşitliği sağlayarak her yaştan ve sosyal sınıftan insanımıza sunan kütüphaneler insanlığın en önemli hazineleri, en önemli kültür mirasları ve eğitim kurumları arasında sayılmalıdır.

Çünkü milletlerin ilerlemesini, gelişmesini, kalkınmasını, yüksek kültürle donanmasını sağlayan en önemli unsurların başında, zengin kütüphaneler gelmektedir.

Bu bakımdan bizler de, günümüzün bilgi birikimini, hafızasını gelecek kuşaklara aktarmak için kütüphanelerimizi muhafaza etmeli, onları daha da zenginleştirmeli ve teknolojik imkânlarla donatmalıyız.

Bugün, teknolojinin de gelişmesiyle birlikte kütüphanelerde muhafaza edilen binlerce, yüz binlerce kitap, elektronik materyaller içinde korunabilmekte, yine aynı imkânlar sayesinde, her türlü bilgi, saniyeler içinde dünyanın farklı yerlerindeki geniş kitlelere ulaştırılabilmektedir.

Modern kütüphanecilik imkânları ve bilişim teknolojileri sayesinde günümüzün bilgi birikimi gelecek nesillere çok daha sağlıklı, çok daha zengin bir şekilde aktarılabilecek, bilgi toplumu olma yolunda çok önemli bir adım atılmış olacaktır.

Günümüzde bilgi ve iletişim kaynaklarının gelişmiş olması, özellikle internet ve sosyal medya vasıtasıyla her ne kadar okuma ve öğrenme ihtiyacımız önemli ölçüde giderilse de tüm dünyada kütüphaneler ve kitaplar halen önemini devam ettirmekte, bizzat kitap ve kütüphaneler tercih edilmektedir.

Bu düşüncelerle Kütüphaneler Haftası’nı kutluyor, kitap o
Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2018, 15:36
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22