banner56

Vali Meral Kütüphane Haftası Açılış Programı

Vali Meral Kütüphane Haftası Açılış Programı
Vali Fahri Meral, 26 Mart – 1 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 54. Kütüphane Haftası açılış programına katıldı.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi SKS Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa; Vali Meral’ in yanı sıra İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah KILIÇ, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, İl Jandarma Komutanı İlhan Şen, KMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Birol Üner, daire müdürleri, kütüphane personelleri ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açılışında, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Adile Uyar ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah KILIÇ kütüphane haftasına yönelik konuşma yaptılar.

Açılış konuşmalarının ardından katılımcılara Karaman Kütüphanelerinin tanıtımıyla ilgili bir sinevizyon sunumu yapıldı. Sunumun ardından Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin müzik dinletisi gerçekleştirildi.

Daha sonra “Dilimiz Kimliğimiz” konulu yarışmada Türkiye Şampiyonu olan Ayça Bilge Memiş yazdığı kompozisyonu izleyicilere okudu. Ardından en çok kitap okuyarak dereceye giren öğrenciler sahneye davet edilerek, hediyeleri Vali Meral tarafından verildi.

Programın sonunda Vali Meral beraberindeki heyet ve katılımcılar ile birlikte kitap standını gezerek sergilenen kitaplar hakkında yetkilerden bilgiler aldı.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2018, 22:31
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22