banner56

TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU, KARAMAN'DA... 

BİRLİK VE BERABERLİK OLMADAN BİR NOKTAYA VARMAK MÜMKÜN DEĞİL" 

TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU, KARAMAN'DA... 

KARAMAN (İHA) - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, ahlaki ve ekonomik erozyona sebebiyet verenlerin çok küçük azınlık olduğunu belirterek, bu yüzden birlik ve beraberliğe çok dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Hisarcıklıoğlu, ekonomik krizin biteceğini, ama ne zaman biteceğini bilmek için de biraz müneccim olmak gerektiğini iddia etti. 
Birtakım incelemelerde bulunmak üzere Karaman'a gelen TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Ticaret Borsası ile Ticaret ve Sanayi Odası başkanlarını ziyaret ederek çalışmalar ve sorunlar hakkında bilgi aldı. Ziyarette konuşan Hisarcıklıoğlu, "Yeni yönetim olarak, sizlerin dertlerini yerinde dinlemek ve sorunları Ankara'ya taşımak için burada bulunuyoruz. Türkiye'nin ahlaki ve ekonomik erozyonuna sebebiyet verenler çok küçük bir azınlıktadır. O yüzden birlik ve beraberliğinize çok dikkat etmelisiniz. Birlik beraberlik olmadan bir noktaya varmak hiç mümkün değildir" dedi. 


TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, bir soru üzerine, Türkiye'de ekonomik krizin biteceğini, ama ne zaman biteceğini bilmek için de biraz müneccim olmak gerektiğini söyledi. Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin bugünlerde yaşadığı sıkıntılardan daha çok sıkıntılı dönemler geçirdiğini de vurgulayarak, "Bunu aşmamak mümkün değildir ve bunu aşacağız. Bunu da birlik ve beraberliğimizi bozmadan yapacağız Bugün IMF programından herkesin belli sıkıntısı var, ama IMF kendisi gelmedi, biz getirdik. Buradaki esas sıkıntı da son 10 yıldır uygulanan ekonomik politikalardaki hatalardan dolayıdır" diye konuştu. (MD-KA-SA-
14.07.2001 

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22