banner56

Siber Saldırı Mı Var?

Dün akşam saatlerinde başlayan sosyal medyaya erişim problemi akıllara "Siber Saldırı Mı Var?" sorusunu getirdi.

Siber Saldırı Mı Var?
banner60

Dün akşam saatlerinde bütün dünya genelinde sosyal medya devleri Facebook, Instagram ve WhatsApp’ta erişimde sorun yaşandı. Herkeste aynı anda yaşanan bu probem akıllara "Acaba Siber Saldırı Mı Var?" sorusunu getirdi.
Facebook'un ana ürünü, Messenger hizmeti, resim paylaşım sitesi Instagram ve mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın erişiminde sorun yaşandığı görülmüştü. Dünyaca ünlü fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram'da kullanıcıların erişim sıkıntısı ve profillerinde akış yenilenemediği belirtildi. Facebook'ta da erişim sıkıntısı yaşandığı, kullanıcıların fotoğraf yükleme ve paylaşım sorunuyla karşı karşıya kaldığı görüldü. Öte yandan, 22.00’dan itibaren de Whatsapp'ta erişim sorunu ortaya çıktı. Whatsapp'ta Türkiye'de dosya paylaşımında sorun yaşanırken, Güney Amerika ve Kuzey Avrupa'da ise erişim sorunu yaşandığı belirtildi. 

Akşam saatlerinde gelen bir açıklamada, global seviyede yaşanan sorunun Facebook, Instagram ve WhatsApp sunucularına yapılan botnet saldırısı nedeniyle olduğu belirtildi. Şirket mühendisleri sorunu çözmek için çalıştığı, sorunun en kısa sürede çözüleceği aktardı. Uzun süren çalışmalar neticesinde gece saat 00:30 sıralarında erişim problemleri ortadan kalktı. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Suat kürekçi
Suat kürekçi - 6 ay Önce

İnsan isterse yapıyor...istemezse bozuyor..ALLAHım bizleri bozanlardan uzak tut....

SIRADAKİ HABER