banner56

SERTAVUL TÜNELİ VE MEDRESELİK VİYADÜĞÜ TEMELİ ATILDI

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan,

SERTAVUL TÜNELİ VE MEDRESELİK VİYADÜĞÜ TEMELİ ATILDI
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın katılımıyla, İçanadolu Bölgesi'ni Akdeniz Bölgesi'ne bağlayan önemli geçiş noktalarından birisi olan Sertavul Geçidi'nin Karaman kısmında kalan kısmında inşa edilecek olan Sertavul Tüneli ve Medreselik Viyadüğünün temeli, bugün (11 Mart 2018) düzenlenen törenle temeli atıldı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın teşrif ettiği temel atma törenine, Karaman Valisi Fahri Meral, Karaman Milletvekilleri Recep Konuk, Recep Şeker, AK Parti Karaman İl Başkanı Mehmet Er, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal, daire müdürleri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Törende bir konuşma yapan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan; " Ülkemizde ulaştırma adına çok önemli ve büyük projeleri bir bir hayata geçiriyoruz. 3. Havalimanı ile dünyanın en büyük havalimanını İstanbul'da inşa ediyoruz. Hükümet olarak göreve geldiğimiz günden bu yana Türkiye'de 26 adet havaalanı bulunmaktaydı. İnşallah Karaman'a yapacak olduğumuz havaalanı ile bu sayıyı 57'ye çıkarmış olacağız.
Karaman'da güzel işler yapıyoruz. Bugün burada 3 bin 300 metre uzunluğundaki Sertavul Tüneli'nin temelini atıyoruz. Bu kapsamda Karaman'dan Mut ve Silifke’ye ulaşımın sağlandığı yollarda da iyileştirmeler yapıyoruz. Diğer yandan Serbest Bölge Lojistik Merkezi Projeleri'nde de önemli mesafeler kat ettik. Tüm bu projelerimizin ülkemize milletimize ve Karaman'a hayırlar getirmesini temenni ediyorum" dediTemel atma töreni Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve protokol üyelerinin birlikte butona basması ile sona erdi.
Sertavul Geçidi Tünel Projesi iki tüp tünelden oluşuyor. Her iki tüpün uzunluğu 3 bin 300 metre olacak. Viyadükle birlikte yolun uzunluğu ise yaklaşık 10 kilometre
Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2018, 22:41
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22