banner56

Sarıveliler'deki Ülkücüler şehidin vasiyetine sahip çıktı

Sarıveliler'deki Ülkücüler şehidin vasiyetine sahip çıktı
MHP Sarıveliler ilçe teşkilatı Geçtiğimiz aylarda Afrin operasyonunda şehit olan Astsubay Musa Özalkan'ın adını yaşatmak için ilçeye bağlı Civler Köyü’ndeki Şehit Abit Orbay İlköğretim okuluna kütüphane kurdu.
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Afrin'e yönelik ‘Zeytin Dalı Harekâtında’ şehit olan Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan, Telafer'deki Türkmen çocuklar için anaokulu, kreş veya kültür merkezi yaptırılarak adının verilmesini vasiyet etmişti. Afrin Harekâtı’nın ilk şehidi olan Musa Özalkan'ın vasiyetinin yerine getirilmesi için MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli talimat vermişti. Şehidin adı Sarıvelilerde de yaşasın ve vasiyeti yerine gelsin düşüncesiyle harekete geçen MHP Sarıveliler ilçe teşkilatı, ilçe başkanı Kasım Tunç'un koordinesi ile kütüphane kurmak için kitap kampanyası başlattı. Kısa süre içerisinde toplanan binlerce kitap ve kırtasiye malzemeleri, Civler Köyü’ndeki Şehit Abit Orbay İlköğretim Okulu Müdürlüğü'ne MHP heyeti tarafından bir etkinlikle teslim edildi.
Sarıveliler İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çağlayan, Milli Eğitim şube Müdürleri, Civler Şehit Abit Orbay İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Tevfik Yünsel, MHP Sarıveliler yerel yönetimlerden sorumlu Başkan Yardımcısı Davut Özcan, Yönetim Kurulu Üyeleri, Okul Aile birliği başkanı ve öğrenci velilerinin katıldığı etkinlikte konuşan MHP Sarıveliler İlçe Başkanı Kasım Tunç; "Milliyetçi Hareket Partisi Sarıveliler ilçe teşkilatı olarak misyonumuz; her yıl belirli konular üzerinde projeler üreterek halkımızın hizmetine sunmaktır. Geçen yıl sosyal politikalar üzerinde çalışmalar yapmıştık. Bu yıl da enerjimizin tamamını eğitim faaliyetlerine harcıyoruz. Şehidimizin kamuoyunda paylaşılan vasiyeti üzerine, yüzlerce Ülkücü kardeşimizin katkısıyla mükemmel bir çalışma ortaya koyduk. Afrin şehidimizin adını İlçemizde başka bir şehidimiz adına yapılmış okulda yaşatabilmek bizim için büyük bir onur. Bu okulda öğrenim görerek yetişecek evlatlarımız şehitlerimizin aziz hatıralarından aldıkları feyzle, aynı Milli duruş ve aynı mefkureye sevdalı bireyler olarak bizleri gururlandıracaklar.
İlçemizin her köşesinde teşkilat çalışmalarımız esnasında bize her zaman sahip çıkan, Yolumuzu aydınlatan, desteğini esirgemeyen MYK üyemiz Yrd. Doç. Dr. Ali Güler Hocama şükranlarımı sunuyorum. Aynı zamanda ilçemizde göreve başladığından beri bütün enerjisini Sarıveliler'e harcayan ve eğitimin çıtasını çok yukarılara çıkartan İlçe Milli Eğitim müdürümüz Mehmet Çağlayan'a Teşekkür ediyorum. Tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun.” dedi. Okul müdürü Mehmet Tevfik Yünsel, MHP Sarıveliler ilçe teşkilatının Eğitim çalışmalarını takdirle izlediklerini belirterek, İlçe Başkanı Kasım Tunç'un şahsında Emeği geçen herkese teşekkür etti. Çeşitli ikramlar ve konuşmaların ardından öğretmen ve öğrencilerle hatıra fotoğrafları çekildikten sonra program sona erdi.Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2018, 00:10
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22