banner56

SARAY HOLDİNG'DE YENİDEN YAPILANMA.

SARAY HOLDİNG'DE YENİDEN YAPILANMA.

KARAMAN (İHA) - Saray Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sami Özdağ, yeniden yapılanma projesi çerçevesinde, hedeflerinin Türkiye'de ilk 20 büyük holding arasına girmek olduğunu söyledi. 
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Özdağ, 1981 yılında Karaman'da Özdağ ailesinin girişimiyle ticaret hayatına atılan Saray'ın, 1989 yılından itibaren de Saray Bisküvi unvanıyla faaliyetinin sürdürdüğünü belirterek, "Saray, istikrarlı büyüme programı ile çikolata, çiklet, kek ve special ürünler kategorisinde de imalat yaparak sektöründe Türkiye'nin ilk üç firması arasında yerini alma başarısını göstermiştir. Saray, ayrıca un imalatı, ambalaj imalatı, gıda makineleri imalatında da ileri teknoloji kullanarak UNSAR A.Ş., CİPSAR, OMKASAR A.Ş., ile ENSAR A.Ş.'yi kurmuş ve 1996 yılında tüm şirketleri bünyesinde toplayarak Saray Holding olmuştur. Yatırımlara Holding bünyesinde diğer sektörlerde de devam edilmiş ve Holding 11 şirketten oluşan güçlü, istikrarlı, gelişen ve büyüyen yapısına kavuşmuştur" dedi. 

YENİ YAPILANMA PROJESİ 
Holding'in yeni yapılanma projesinin amacı ve hedeflerini de anlatan Özdağ, "Ülkemizin, ortaklarımızın ve çalışanlarımızın ekonomik huzur ve refahını sağlamak için istihdam, ihracat, ticaret ve sosyal yatırımlar yapmak ve kar sağlamak. Başta Saray markası olmak üzere diğer üretim markalarımızın ulusal ve uluslararası tanınırlığının artırılmasını sağlamak. Avrupa Birliği'ne hazır hale gelmek, insan kaynakları yetiştirmek. Eğitim faaliyetlerini artırarak sürdürmek. Uluslar arası hüviyet kazandırıcı faaliyetlerde bulunmak. 5 yıllık planda Türkiye'nin saygın 20 holdingi arasına girmek. Enerji sektöründe faaliyetleri artırmak. Savunma sanayi yatırım ve faaliyetlerini geliştirmek" diye konuştu. 
Türkiye ve dünyada tanınmış şirket, holding ve işadamları ile ilişkileri geliştirmek olduğunu vurgulayan Özdağ, "Batılı ülke firmaları ile ilişkileri artırmak ve bu ilişkileri geliştirerek Asya, Afrika ve Ortadoğu ülkeleri ve Türkiye'de yatırım ve ticarete dönüştürmek. Holding şirketlerinin ve kendisinin reklam faaliyetlerine önem vererek, mevcut markaları daha da güçlendirmek, lisans satar duruma gelmek. Sekasar Vakfı ile koordineli eğitim, sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunmak, okullar, yurtlar ve spor tesisleri yapmak" şeklinde konuştu. (MD-FM-KA-TAN-TAN-İSB-E) 
27.02.2002

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22