banner56

Meteoroloji Uyardı Kar Geliyor

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı karlakarışık yağmur ve kar yağışlı geçmesi bekleniyor

Meteoroloji Uyardı Kar Geliyor

Konya Meteoroloji 8. Bölge  müdürlüğü tarafından kar uyarısı verilirken Çarşamba günü Karaman ve Niğde il genelinde yer yer kuvvetli (10 ila 20 cm) olacağı tahmin ediliyor.

Kar yağışlarının yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren Konya’nın güney ve batı ilçeleri, Karaman ve Niğde il genelinde yer yer kuvvetli (10 ila 20 cm) olacağı tahmin edilmektedir. 

HAVA SICAKLIĞI: Mevsim normalleri civarına ve yer yer altına düşeceği beklenmektedir.

RÜZGAR: Kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yarın (Çarşamba) kuvvetli (39-61 km/saat) ve yer yer fırtına (62-74 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
UYARILAR
METEOROLOJİK DEĞERLENDİRME VE UYARI Yer yer kuvvetli kar yağışı ve kuvvetli rüzgar ile birlikte sıcaklık düşüşü bekleniyor! Bölgemiz (Konya-Karaman-Aksaray ve Niğde) soğuk ve yağışlı havanın etkisine giriyor. Yağış : Bölgemiz genelinde yağmur, karlakarışık yağmur ve yüksek kesimlerde kar şeklinde görülen yağışların bugün akşam saatlerinden itibaren bölge genelinde kar yağışına dönüşeceği ve 27 Şubat 2019 Çarşamba günü öğle saatlerinden itibaren başta karayolu geçitleri (Konya-Antalya karayolu Alacabel Mevki ile Karaman-Mut karayolu Sertavul) ile Konya’nın güney ve batı ilçeleri (Akşehir, Doğanhisar, Derbent, Derebucak, Beyşehir, Hüyük, Seydişehir, Ahırlı, Yalıhüyük, Bozkır, Hadim, Taşkent, Derbent, Doğanhisar) ve Karaman ile Niğde İl genelinde yer yer kuvvetli (10 ila 20 cm) olacağı tahmin edilmektedir.

Rüzgar : 27 Şubat 2019 Çarşamba günü öğle saatlerinden, 28 Şubat 2019 Perşembe günü öğle saatlerine kadar kuzey yönlerden kuvvetli (39-61 km/saat) ve yer yer fırtına (62-74 km/saat) şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Hava sıcaklığı :Halen mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının yağışlı ve soğuk havanın etkisi ile mevsim normalleri civarına ve yer yer altına düşeceği beklenmektedir. Kar yağışları ve rüzgarın oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, tipi, buzlanma ve don, çatı uçması - ağaç veya direklerin devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Başlama – Bitiş Zamanı :26/02/2019 17.00 Lokal - 28/02/2019 10.00 Lokal

Akşam Yurtta Hava Gece Yurtta Hava


Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2019, 22:18
banner80
YORUM EKLE
YORUMLAR
Suat kürekçi
Suat kürekçi - 1 yıl Önce

Ve...bereket..bereket...cemrenin 2ncisi düşüyor. Allah(c.c.)ın hikmeti. . Rabbimin hikmetinden sual sorulmaz derdi büyüklerimiz...neylerse güzel eyler..tevekkül ederek eyvAllah deriz. Afatından muhafaza etsin......

SIRADAKİ HABER

banner23

banner22