banner33

Mahmut Sami Şahin Kimdir ?

Mahmut Sami Şahin Kimdir ?
banner34
Mahmut Sami Şahin Kimdir ?

Mahmut Sami Şahin, 1971 yılında Karaman'da doğdu.( Kılbasanlıdır ) Karaman İmam Hatip Lisesi'nden mezun olan Şahin, Selçuk Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi ve aynı yüksek lisansını tamamlayarak makine yüksek mühendisi oldu. Bir süre devlet memurluğu görevi yapan Şahin daha sonra özel sektöre geçerek yöneticilik yaptı.

-1998 yılında kendi firması olan Simya Hidrolik Otomasyon Ltd. Şirketini kurdu. 2000 yılında Karaman ve Konya'da otogaz dönüşüm ve projelendirmeleri yaptı.

-2004 yılında Bosch Rexroth firmasının Karaman'ın da içinde bulunduğu Konya Bölge Ana Bayisi Bölge Müdürü oldu. 2010 yılında AK Parti Meram İlçe Teşkilatı'nda yönetim kurulu üyesi olarak göreve başladı.

-2014 yılında AK Parti'den Meram Belediyesi Meclis üyesi seçildi.

banner36
-Mahmut Sami Şahin, 5 yıldır Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilliği görevlerini yürütmektedir.

-AK Parti Büyükşehir Meclis Grup Başkan Vekilliği görevlerini yürütmektedir.

-Mevlana Kalkınma Ajansı, TÜBİTAK ve Gençlik ve Spor Bakanlığı projelerinde koordinatör olarak görev yaptı. 2015 yılında kurulan Konya Teknoloji Geliştirme Bölgesi Teknopark Yönetici A Ş kurucu şirket ortağı ve yönetim kurulu üyesi oldu. TÜBİTAK MAM Robotik Kümelenme Grup üyesi ve KOP bölgesi İNNOPARK KOBİ Mentör Projesi komite üyesidir.

-TÜBİTAK ve Konya İnnopark A Ş. de proje değerlendirme panelisti olarak görev yapmaktadır. 2010 yılında Ak Parti Meram İlçe teşkilatında yönetim kurulu üyesi olarak göreve başladı ve Ar-Ge'den sorumlu Başkan Yardımcılığı ve İlçe Sekreterliği görevlerinde bulundu. 2014 yerel seçimlerinde AK Parti'den Meram Belediyesi Meclis üyesi seçildi ve aynı zamanda Büyükşehir Meclis Üyesi oldu.

  • Karaman ve Konya'da yatırımları devam etmekte olan Mahmut Sami ŞAHİN halen kendi şirketinde Genel Müdür olarak görev yapmakta olup evli ve 4 çocuk babası dır.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 15:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Meryem
Meryem - 3 hafta Önce

Tam destek ful destek zafer inançlı insanların başarısıdır

SIRADAKİ HABER