banner56

KURBAN DERİSİ TOPLANMASI... 

-KARAMAN VALİSİ, KAYMAKAMLARI, BELEDİYE BAŞKANLARI VE MUHTARLARI UYARDI 

KURBAN DERİSİ TOPLANMASI... 

MEHMET DAĞLI 
KARAMAN ( İHA ) - Karaman Valisi Ali Akan, ilçe kaymakamları, belediye başkanları, mahalle ve köy muhtarlarını kurban derisi toplama konusunda düzenlediği toplantı ile uyardı. Ticaret ve Sanayi Odası Salonu'nda gerçekleşen toplantıda konuşan Vali Ali Akan, "Ülkemiz ekonomik sosyal ve askeri yönden önemli bir kalkınma hamlesi gerçekleştirmiştir. Ülke savunmasında havacılığın yeri çok önemlidir. Bugün ülkemiz kendi uçağını imal eder durumdadır. Bunun ilerlemesi ise ekonomik güce bağlıdır. Ülkemiz üzerinde çeşitli oyunlar oynanmak isteniyor. Bu oyunların bozulması ekonomik ve askeri yönden güçlü olmamıza bağlıdır. Geçen yıl kurban derilerinin toplanmasında gösterilen hassasiyet ve titizlik sonucu havacılığımıza ilimizden önemli katkıda bulunulmuştur dedi. 
Toplanan kurban derilerinden elde edilecek gelirin ise yüzde 50'si Türk Hava Kurumu'na, yüzde 40'ı Karaman Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na yüzde 10'u ise Diyanet Vakfı, Sosyal Hizmetler ve Kızılay'a ayrılmaktadır. Kurban derilerinin toplanmasında gösterilen gayret, havacılığımıza destek yanında hayırlı kurumlarımızada katkı sağlayacak. Her muhtarımızdan bu konu üzerinde hassasiyetle durmalarını ve vatandaşlarımızı aydınlatmalarını bekliyorum diye konuştu. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Suat kürekçi
Suat kürekçi - 11 ay Önce

Biz mahalleli olarak kelmahmuda thk makbuzuyla teslim ettik birzaman sonra bizim kelmahmuttan konserve kuşbaşı geldi alıp mahalledeki ihtiyaç sahiplerine dağıttık hatta kelmahmuda takıldık oğlum biz thk ya deri vermiştik kuşbaşı olarak geri geldi dedik meğer thk canlı bağış yapanlar ihtiyaç sahiplerine dağıtın diye vasiyet ediyorlarmış hayırlarını rabbim kabul etsin emeği geçenlere elbette başta kelmahmut olmak üzere teşekkürler ederiz

SIRADAKİ HABER

banner23

banner22