banner56

KOMSAŞ AMBALAJ'DAN İHRACAT ATAĞI 

GEÇTİĞİMİZ AYLARDA İSRAİL'E YAPTIĞI KUTU İHRACATI İLE ADINDAN SÖZ ETTİREN KOMSAŞ AMBALAJ, ŞİMDİ DE İRLANDA'YA SAKIZ KUTUSU İHRAÇ ETMEYE BAŞLADI 

KOMSAŞ AMBALAJ'DAN İHRACAT ATAĞI 

MEHMET DAĞLI 
KARAMAN (İHA) - Karaman'da kurulu bulunan ve geçtiğimiz aylarda İsrail'e yaptığı kutu ihracatıyla adından söz ettiren Komsaş Ambalaj Sanayii, şimdi de İrlandaya sakız kutusu ihraç etmeye başladı. 
Komsaş Ambalaj Genel Müdürü Sabri Altun, düzenlediği basın toplantısında, dış ülkelere yapılan ihracat ve firmanın hedefleri hakkında bilgi verdi. Konuşmasına firmanın amacını açıklayarak başlayan Sabri Altun, "Komsaş Ambalaj'ın hedefi en mükemmel korumayı sağlayan ve en çekici ambalajların üretiminin yanısıra, kayıpları azaltıp, verilen firenin en aza inmesini sağlayarak tüketiciyi memnun etmektir. Şu anda Türkiye çapında birçok markaya ambalaj üretiyoruz. Modern tesislerimiz ve hızla büyüyen üretim kapasitemizle 2001'de ambalaj sektörünün liderliğine adayız" dedi. 
Dış ülkelere yapılmaya başlanan ihracatlar konusundada bilgi veren Komsaş Genel Müdürü Sabri Altun, "Şimdiye kadar İsrail'e yapılan 10 konteyner ihracatla birlikte Romanya'ya haftada 1 konteyner mal gönderdiklerini, bugünde İrlanda Zed Gum firmasına ilk başlangıç olarak 2 konteynerden oluşan kutu ihracı yapdığını ve şu anda tırlara yüklendiğini söyledi. Türkiye'nin bu ihracatlara ihtiyacı olduğunu ifade eden Altun, "Dışarıdan gelecek olan dövize hem ülkemiz hemde Karaman'ın ihtiyacı vardır. Bu bilinçle ağırlığı ihracata vermekte ve çalışmalarımıza devam etmekteyiz" şeklinde konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER