banner56

KAZIM KARABEKİR PAŞA ÖLÜMÜNÜN 54. YILINDA KARAMAN'DA ANILDI 

KAZIM KARABEKİR PAŞA ÖLÜMÜNÜN 54. YILINDA KARAMAN'DA ANILDI 

KARAMAN (İHA) - İstiklal Savaşı'nın kahramanlarından Kazım Karabekir Paşa, ölümünün 54. yıldönümünde memleketi Karaman'ın Kazım Karabekir ilçesinde düzenlenen törenle anıldı. 
Anma töreni çerçevesinde Kazım Karabekir Paşa'nın anıta çelenk konulmasının ardından sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Anma töreni, Meslek Yüksek Okulu Salonu'nda verilen konferansla devam etti. 
Konya Selçuk Ünüversitesi Eğitim Fakültesi Tarih Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nuri Köstüklü, Ermeni terörünün geride bıraktığı bir dram ile yetim kalan Türk çocuklarını anlatan bir konferans verdi. 
Konya Selçuk Üniversitesi'ne bağlı Kazım Karabekir Meslek Yüksek Okulu tarafından düzenlenen anma törenine, Karaman Vali Yardımcıları Şerafettin Tuğ, Ahmet Okur, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay İsmail Bayar, Kazım Karabekir Belediye Başkanı Mustafa Bayram, Kazım Karabekir Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Doğan Buldur, Kazım Karabekir Paşa'nın kızı Timsal Köymen ile çok sayıda vatandaş katıldı. 

26.01.2002 

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22