banner56

KAZIM KARABEKİR, ÖLÜMÜNÜN 51'İNCİ YILINDA ANILDI 

İstiklal Savaşı'nın unutulmaz kahramanlarından, Kazım Karabekir Paşa, ölümünün 51. yıldönümünde memleketi Karaman'ın Kazım Karabekir ilçesinde düzenlenen törenle anıldı. 

KAZIM KARABEKİR, ÖLÜMÜNÜN 51'İNCİ YILINDA ANILDI 

KARAMAN (İHA) - İstiklal Savaşı'nın unutulmaz kahramanlarından, Kazım Karabekir Paşa, ölümünün 51. yıldönümünde memleketi Karaman'ın Kazım Karabekir ilçesinde düzenlenen törenle anıldı. 

Kendi adına yaptırılan anıt önünde, Konya Selçuk Üniversitesi'ne bağlı Karabekir Meslek Yüksek Okulu tarafından düzenlenen anma törenine, Karaman Valisi Hakkı Teke, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mücahit Üzel, Karaman Belediye Başkanı Hikmet Altın, Kazım Karabekir Kaymakamı Hulisi Şahin, Belediye Başkanı Mehmet İlksen Boyacıoğlu, S. Ü. Kazım Karabekir Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yard. Doç. Dr. Alaaddin Akköz, daire müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. 

Anma töreni çerçevesinde anıta çelenk konulmasından sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam eden programda, Kazım Karabekir paşanın anısına düzenlenen bir de resim sergisi açıldı. 
 

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22