banner56

KARAYOLU İKİYE AYRILDI, 2 EV TAMAMEN YIKILDI 

KARAMAN (İHA) - Karaman'nın Ermenek ilçesine bağlı Gökçeseki köyünde meydana gelen heyelanda karayolu ikiye ayrılırken, 2 ev de tamamen yıkıldı. Heyelanda ölen ya da yaralanan olmadı. 

KARAYOLU İKİYE AYRILDI, 2 EV TAMAMEN YIKILDI 

Gökçeseki köyünde sağanak yağışlarla birlikte meydana gelen heyelanda, 2 ev tamamen yıkıldı, 25 evin de duvarları çatladı. Yıkılan evler heyelanın altında kalırken, karayolu 20 metre kaydı ve 100 metre derinliğinde bir yarıkla ortadan ikiye ayrıldı. Elektrik direklerinin de heyelanda yıkılması nedeniyle köye 3 günden bu yana elektrik verilemiyor.

Mersin'in Anamur ilçesinde meydana gelen heyelanın ardından, Ermenek'i Karaman'a bağlayan tek yol olan Mut yolunun da heyelan nedeniyle kapanması sonucu Ermenek ile irtibat tamamen kesildi. 
Heyelan bölgesinde incelemelerde bulunan Karaman Valisi Ali Akan, Ermenek ilçesi ile şu anda hiç bir yerden karayolu irtibatının sağlanamadığını söyledi. Vali Akan, yolun heyelan bölgesinde olması nedeniyle, Karayolları Genel Müdürlüğü'nden gelecek olan elemanlarca inceleneceğini belirtti. 


Konya'nın Taşken ilçesini Ermenek'e bağlayan yolun da kar nedeniyle kapalı olduğunu söyleyen Karaman Valisi Ali Akan, Köy Hizmetleri ekiplerinin çalışmalarına aralıksız devam ettiğini söyledi. 

08.01.2002

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22