banner56

KARAMAN'DA DOĞALGAZ ÇALIŞMALARININ % 95'LİK KISMI TAMAMLANDI

KARAMAN'DA DOĞALGAZ ÇALIŞMALARININ % 95'LİK KISMI TAMAMLANDI
Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, hat çalışmaları hızla devam eden doğalgaz çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Çalışkan şehrin % 95’lik kısmına doğalgaz verildiğini söyleyerek Türkiye genelinde bu yüzdeye ulaşan başka bir il yok dedi.

Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Doğalgaz firması tarafından ev bağlantılarının yapıldığı Üniversite Mahallesi’ndeki doğalgaz çalışmalarını inceledi. Karaman’ın % 95’lik bölümünde doğal gaz çalışmalarının tamamlandığını belirten Başkan Çalışkan, 2018 yılı sonu itibariyle 590 km hat uzunluğuna ulaşılacağını ve 65 bin BBS (Bağımsız Bölüm Sayısı) aboneyi doğalgazla buluşturacaklarını ifade etti.

Başkan Çalışkan ilimizdeki doğalgaz çalışmalarının son durumu hakkında şu bilgileri verdi:
“Son yıllarda yapılan çalışmalar ile Karaman’ın % 95’lik bölümünde doğalgaz çalışmaları tamamlandı. Türkiye geneline baktığınızda bu orana ulaşan başka bir il yok. Bu durumun gerçekleşmesi için Karaman Belediyesi olarak bizler de doğalgaz firmasına gerekli kolaylığı gösteriyoruz. Doğalgaz şebeke çalışmaları, Üniversite ve Larende Mahalleleri’nde servis hattı şeklinde, Çeltek, Siyahser ve Zembilli Ali Efendi Mahalleleri’nde ise ana hat ve servis hattı olarak devam ediyor. Çok kısa süre içerisinde buradaki çalışmalar da tamamlanacak ve 2018 yılı sonu itibariyle 590 km hat uzunluğuna ulaşılmış olacak.”

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2018, 09:12
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22