banner56

Karamanda Çiftlik Bank mağduru var!

Çiftlikbank tosunu

Karamanda Çiftlik Bank mağduru var!
Çiftlik Bank skandalı Karamana da sıçradı. Karamanda 5 milyon TL dolandırıldığı iddia edildi.

Önce güven sağlayıp, ardından yüksek kâr vaadiyle para toplayıp, Uruguay'a kaçan Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın, ardından 150 mağdur bayi ve çok sayıda mağdur vatandaş bıraktı. Türkiye, Çiftlik Bank Skandalı'nı konuşurken son güncellenen rakam Şimdi 1 milyar TL’yi geçtiği açıklandı.

TÜRKİYE’nin gündemini sarsan son dönemin en büyük dolandırıcılık olayı Çiftlik Bank’ta vurgunun başta 511 milyon TL olduğu ifade edilmişti. Şimdi 1 milyar TL’yi geçtiği açıklandı. Devlet kurumlarından farklı kaynaklar vurgunun 2 milyar TL’yi bulabileceğini, dolandırılan insan sayısının da 200 bine ulaşabileceğini dile getiriyor.

KARAMANDA' KREDİ ÇEKİP OYNAYANLAR VAR

Karaman.org Edindiği bilgilere göre 100bin tl ve 250 bin tl kaptıranların olduğu ,başta esnaf memur, öğretmen ,askerlerin olduğu bilgisi edinildi. Sisteme girmek ve daha fazla para kazanma hırsı ile giren kişiler bunun için kredi bile çektiği öğrenildi. Toplumda baskı kurulması nedeni ile dolandırılan kişilerin kendilerini gizli tuttuğu öğrenildi.

Çiftlikbank’tan Sonra Ereğli’de ki Sütbank


2007 yılında kurulan ve bin 300 üyeden 120 milyon lira toplayıp düzenli süt parası ödemeyi vaat eden Zengen’de ki Sütbank’ta işler yürümedi. İki yıldır süt parası alamayan üyeler Emekli Albay Süleyman Kılıç liderliğinde yönetimi devraldı ama 4500 hayvandan geriye 900 kaldı. Kalan hayvanlar ve tesisin de icra yolu ile satışı gündemde.

Çiftlik Bank üzerinden on binlerce kişiden para toplanmasına ilişkin tartışmalar sürerken, benzer bir sistemin Sütbank adı ile yıllardır çalıştığı ortaya çıktı.

BİN 300 KİŞİ PARA VERDİ
Aralarında, asker, polis, avukatların da olduğu bin 300 kişi sisteme dahil oldu. Bu kişilerden yaklaşık 120 milyon lira toplandı. Üyelere aylık düzenli süt parası ödeneceği vaat edildi. Ancak sistem tıkandı, toplanan paralarla yeni inekler alınacağı yerde, eski üyelerin parası ödendi.Banka kredisi ile kurulan çiftlikte halen 45 işçi çalışıyor.
Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2018, 12:06
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22