banner56

Karaman'a sağanak yağış uyarısı

Karaman'a sağanak yağış uyarısı
Meteoroloji, Karaman‘a sağanak yağış ve serin hava uyarısında bulundu.

Yapılan tahminlerde, Cuma günü ilk saatlerden itibaren Karaman’da sağanak yağış, yer yer gök gürültülü sağanak yağış beklendiği, Cumartesi gününün de yer yer hafif yağmur şeklinde geçeceği belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 8. Bölge Müdürlüğünden yapılan bildiride, 20 Nisan Cuma gününden itibaren, Karaman, Konya, Niğde ve Aksaray’a serin hava ve yağışlı hava konusunda uyarı yapıldı.

Meteoroloji 8. Bölge Müdürlüğü, Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezinin bildirisinde, 20 Nisan saat 00:00 itibariyle 22 Nisan saat 09:00’a kadar zirai don riski nedeniyle de üreticiler de uyarıldı.

Üreticilerin yağışlı sistemin ardından gelişebilecek ani sıcaklık düşüşüne bağlı olarak, Cumartesi ve Pazar günleri gece ve sabah saatlerinde hafif ve yer yer orta kuvvette zirai don riski öngörüldüğünden dikkatli olmaları ve tedbir almalarının gerektiği hatırlatıldı.

Mevsim normallerinin 5 – 9 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, yağışlı sistemle birlikte 6 – 12 derece azalarak mevsim normalleri seviyelerine ve yer yer altına düşeceği, Pazar gününden itibaren ise yeniden yükseleceği tahmin ediliyor.
Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2018, 19:21
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22