banner56

'Karaman-Konya arası 40 dakika olacak'

'Karaman-Konya arası 40 dakika olacak'
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, hızlı tren ile Konya-Karaman arasının 40 dakikaya düşeceğini söyledi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 2017 yılı Ağustos ayında temeli atılan Kayacık Lojistik Merkezi inşaatı ve aynı yıl içerisinde temeli atılan hızlı tren garı inşaatında incelemelerde bulundu.

Çalışmaların hızlı bir şekilde ilerlediğini belirten Bakan Arslan, “Konya için önemli olan bütün bu projelerimizde işler beklediğimiz hızla ilerliyor ve inşallah hepsini kısa sürede bitirip Konya’nın, Konyalıların, devamında Karaman’ın, Karamanlıların hizmetine sunmak adına bitirmiş olacağız. İnşallah Haziran ayında elektrik işini bitirip, Eylül ayında sinyal işini bitirmiş olup, testlere başlayacağız. 2-2,5 aylık test süresinin sonunda Konya-Karaman hızlı treni hizmete girmiş olacak.

Böylece Karaman'dan kalkan bir misafirimiz Konya üzerinden İstanbul’a veya Konya üzerinden Ankara’ya gidecek. Ebetteki aynı şekilde İstanbul’dan, Ankara’dan gelen misafirlerimiz de Konya üzerinden Karaman'a gidebilecek.


“Konya-Karaman arası 40 dakikaya düşmüş olacak”


Hızlı tren inşaatı tamamen sona erdiğinde Konya-Karaman arası mesafenin 40 dakikaya düşeceğini belirten Bakan Arslan, “Konya-Karaman arası 78 dakika sürüyor iken 40 dakikaya düşmüş olacak. Aynı zamanda Ankara-Konya arası tabii Ankara-Sincan arasını da bitiriyoruz. Ankara-Konya arası 1,5 saat, Karaman’ı da 40 dakika düşündüğünüz zaman Ankara’dan Karaman’a 2 saat 10 dakikada varmış olacağız” dedi.

[caption id="attachment_42071" align="alignnone" width="1000"] Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan,[/caption]
Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2018, 10:09
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22