banner56

KARAMAN DEVLET HASTANESİ DOĞUM SERVİSİ'NE BİBERON VE EMZİK ALINMIYOR 

Karaman Devlet Hastanesi Doğum Servisi'ne biberon ve emzik sokulması yasaklandı. 

KARAMAN DEVLET HASTANESİ DOĞUM SERVİSİ'NE BİBERON VE EMZİK ALINMIYOR 

MEHMET DAĞLI 
KARAMAN (İHA) - Karaman Devlet Hastanesi Doğum Servisi'ne biberon ve emzik sokulması yasaklandı. 
Sağlık Bakanlığı'nın başlattığı 'Bebek Dostu Hastaneler' kampanyasının başarılı olabilmesi için bu uygulamayı yürürlüğe koyduklarını belirten Karaman Sağlık İl Müdürü Dr. Mustafa Köşker, biberon ve emzik yasağının bebeklerin iyiliği için olduğunu öne sürdü. 
Karaman Devlet Hastanesi Doğum Servisi'nde başlatılan biberon ve emzik yasağı hakkında bilgi veren Karaman İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Köşker, "Görevli personele Doğum Kliniği'ne biberon ve emzik sokulmaması hususunda bir talimat verdik. Yapılan yeni uygulama yasaklamaktan ziyade çocukların daha sağlıklı büyümesi içindir. Özellikle yeni doğmuş çocuklara ağlıyor diye biberon ve emzik verilmesi oldukça yanlış. Halbuki anne sütü bebeklerin beslenmesinde ve gelişiminde çok büyük rol oynamaktadır" dedi. 
Doğum Servisi'ne biberon ve emzik alınmamasının çocukların sağlıklı gelişimini sağlamak için alınan bir tedbir olduğunu söyleyen Dr. Mustafa Köşker, bu konuda klinikte görevli ebe ve hemşirelerin eğitildiği, eğitilen personelin de aileleri bilgilendirdiğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER