banner56

KARAMAN'DAKİ KALICI KONUTLAR... 

KARAMAN'DA YAPTIRILACAK OLAN İKİNCİ ETAP KONUTLARIN İHALESİ YAPILDI 

KARAMAN'DAKİ KALICI KONUTLAR... 

- Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından 18 milyar lira keşif bedeli ile ihale edilen ikinci etap 965 konutun ihalesi dün gerçekleştirildi. 
Adapazarı'nın yeni yerleşim alanı olan Karaman Bölgesi'nde altyapısı tamamlanan bölgeye 726 tane yapılacağı belirtilen konutların sayısı ise 965'e yükseltildi. 
Konuyla ilgili bilgi veren yetkililer, Camili bölgesine de ikinci etap olarak yapılacak olan bin konutun ise Avrupa Yatırım Bankası tarafından yaptırılacağını kaydettiler. 
Avrupa Yatırım Bankası tarafından Camili bölgesine yaptırılacak olan bin konut için zemin etüd çalışmalarının devam ettiğini belirten yetkililer, çalışmaların tamamlanmasının ardından bu konutların da ihalesinin gerçekleştirileceğini kaydettiler. 
Yeni yapılacak olan bin 965 konut, ikinci etap kurası çeken bin 117 hak sahibinin yanısıra mahkeme yoluyla da hak sahibi vatandaşlara dağıtılacak. Konut sayısında yapılan artış olumlu karşılanırken, hak sahiplerinden artacak konutlar ise 6 milyar liralık konut yardımından vazgeçecek hak sahiplerine de verilebilecek.

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22