banner56

Karaman'da Ekmeğe Zam Geldi

Karaman’da yarından itibaren 200 gram ekmeğin fiyatı 75 kuruştan 1 liraya yükseldi.

Karaman'da Ekmeğe Zam Geldi

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası ve Karaman Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği'nin aldığı kararın Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanmasının ardından Karaman'da 200 gram ekmeğin fiyatı 1 lira oldu.

BAKKALAR DURUMDAN  RAHATSIZ

Karaman.org edindiği bilgiye göre  Fırıncılar birliği kararı ile  bakkalara ekmek 85 kuruştan verilirken 0,15 kuruşluk kar eklenmesi sonrası 1 TL'ye satacak. Bakkalcılar ise verilen 0,15 kuruşun yetersiz olduğundan poşetin bile ,25 kuruştan satıldığını belirterek  Siz ölün biz yaşayalım demek istiyorlar 'dediler.

Teklif Ticaret Bakanlığına gönderilmesinin ardından Bakanlık fiyatı onayladı. Bakanlık Karaman’da ekmeğin kilogram fiyatının 5 lira olmasına karar verdi. Buna göre ilimizde satılan 200 gram ekmeğin fiyatı 75 kuruştan 1 liraya yükseltildi.

“Fiyatı Ticaret Bakanlığı belirliyor” 
 Ticaret Bakanlığı, Türkiye genelinde ekmekle ilgili oran belirliyor, Bu oran için Türkiye Fırıncılar Federasyonu ve Ticaret Bakanlığından oluşan birim ile birlikte bir maliyet hesabı yapılıyor. Bu maliyet bölgesel anlamda illere tebliğ ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 22:16
banner80
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammet Cihat akdaş
Muhammet Cihat akdaş - 2 yıl Önce

EKMEK HAKKINI BULDU SONUNDA FIRINCIYI DÜŞÜNEN KİMSE YOK HERŞEYİN FİYATI FIRLAMIŞ ZARARINA İŞ YAPARKEN KARA GEÇMEK FIRINCININDA HAKKI EKMEĞE GELEN ZAMA LAF YAPAN İNSANLAR GERÇEKTEN KINIYORUM SİZLERİ GECESİ YOK GÜNDÜZÜ YOK BAYRAMI YOK SEYRANI YOK BİRAZ SAYGILI OLUN ONCA ŞEYE ZAM GELDİ SİGARA ALIRKEN KİMSENİN SESİ ÇIKMIYOR DEVLETE %90 VERGİ VERİRKEN SESİ ÇIKMIYOR EKMEĞE ZAM GELDİĞİ ZAMAN OLAYI VATAN MİLLET SAKARYA YAPIYORSUNUZ RABBİM HERKESİN EMEĞİNİ YAĞLI ÇIKARSIN

Mehmet kuzu
Mehmet kuzu - 2 yıl Önce

Muhamet kardeşim galiba fırıncısın rekabet varken bakkal kapabilmek için birbirinizi yiyordunuz hatırlayin

H.ali dolek
H.ali dolek - 2 yıl Önce

300 gram ekmeği 200 gram a düşürdüler.
3-4 yıldır bugdaya zam yapilmazken
Ekmeğe zam neyin nesi.
Allah gözünüzü doyursun.

Telat
Telat - 2 yıl Önce

Bir firin iscisi olarak zammin normal olduğunu soyluyorum hatta az bile firincilik en cileli meslekdir hele isciligi izin yok gecen yok gunduzun yok bazen gunde 15 saat calisdigimi bilirim ve ayni maasa aksam 9 da baslayipda ertesi gunu oglene kadar calisan isciler vardi eskiden simdi varmi biliyorum ama ben bir isci olarak bir kaci hakkimi hhelal etmiyorum benim gunahimda cok obur tarafda ne yaoacaksiniz bakalim teee kader ekmek duru ekmek gumus ekmek zamanindan beri firinciyim

SIRADAKİ HABER

banner23

banner22