banner56

KARAMAN'DA DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI...

 Karaman Valisi Ali Akan, Karaman'ın 2003 yılında doğalgazdan faydalanmaya başlayacağını söyledi. 

KARAMAN'DA DOĞALGAZ ÇALIŞMALARI...


BOTAŞ tarafından Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu'nda düzenlenen bilgilendirme toplantısına katılan Vali Akan, doğalgazın Türkiye'nin yaşamına tamamen girdiğini belirterek, "Doğalgaz ekonomik bir yakıttır. 2003 yılında Karaman ve sanayisi, doğalgazdan istifade edecektir" dedi. 
Sinevizyon gösterisi eşliğinde, Karamanlı sanayici ve yöneticilere doğalgaz hakkında bilgi veren Doğalgaz Ticaret ve Pazarlama Daire Başkanı Ayşe İnkaya da, doğalgaz dağıtım hattının Karaman sınırlarına kadar geldiğini ifade ederek, "Yapılan yoğun çalışmalar sonucunda Karaman 2003 yılı başlarında doğalgazı kullanacaktır" diye konuştu. Doğalgazın satış fiyatının dünya standartlarına göre belirlendiğini söyleyen İnkaya, "Bizler zammı kafamıza göre yapmıyoruz. Dünyadaki fiyat dalgalanmaları, ülkemizdeki dolar kurunun durumu ve tüketicinin durumu gözönüne alınarak fiyat belirleniyor. Bugün, doğalgaz en ucuz yakıttır. Amacımız, 2005 yılının sonlarında Türkiye'de doğalgaz kullanan il sayısının 60 olmasıdır" dedi. 
Blgilendirme toplantısına, Karaman Valisi Ali Akan, Belediye Başkanı Halil İbrahim Gülcan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdullah Bilgin, BOTAŞ Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Kılavuz, Doğalgaz Ticaret ve Pazarlama Daire Başkanı Ayşe İnkaya, İnşaat Dairesi Başkan Yardımcısı Şevket Şahin, Pazarlama Müdürü Mehmet Konuk, işadamları ve çok sayıda sanayici katıldı. 

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22