banner56

KARAMAN'DA DAVULLU ZURNALI APO KUTLAMASI 

Terör örgütü ele başı Abdullah Öcalan'ın yakalanarak Türkiye'ye getirilmesi, yurdun dört bir tarafından olduğu gibi Karaman'da da davul zurnalar eşliğinde kutlandı. 

KARAMAN'DA DAVULLU ZURNALI APO KUTLAMASI 

MEHMET DAĞLI KARAMAN (İHA) - Terör örgütü ele başı Abdullah Öcalan'ın yakalanarak Türkiye'ye getirilmesi, yurdun dört bir tarafından olduğu gibi Karaman'da da davul zurnalar eşliğinde kutlandı. 
Karaman'da Şehit Aileleri Koruma Derneği tarafında düzenlenen kutlama programı için yaklaşık 300 vatandaş İsmetpaşa caddesi üzerinde toplandı.

Şehit yakınlarınında şehitlerinin fotoğraflarıyla hazır bulunduğu alanda davullar ve zurnalar çalınarak bölücübaşının yakalanmasının zaferi kutlandı. Kutlamalara siyasi partilerin temsilcileri de katılarak destek verdi. Cadde üzerinde bir süre devam eden coşkulu kutlamada, vatandaşlar daha sonra Garnizon Şehitliğine yürüdü.

Şehit ailelerinin önde yürüdüğü davullu zurnalı yürüyüşte vatandaşlar "Kahrolsun PKK" diye slogan attılar. Şehitlikte, acılı bir şehit annesi oğlunun mezarına sarılıp," Oğlum artık kanın yerde kalmadı. Sen yattığın yerde rahat uyu. Büyük devletimiz senin ve diğer şehitlerimizin katili Abdullah Öcalanı yakaladı" diyerek gözyaşı döktü. Şehitliğe gelenler de bu atmosferden oldukça duygulandı. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER