banner56

KARAMAN'DA BULUNAN ÇALIŞMA BAKANI OKUYAN: 

KONGREDEN SONRA GENEL BAŞKAN MESUT YILMAZ'IN ÖNCÜLÜĞÜNDE YENİDEN TEK BAŞINA İKTİDAR YOLCULUĞU BAŞLATACAĞIZ" 

KARAMAN'DA BULUNAN ÇALIŞMA BAKANI OKUYAN: 

KARAMAN (İHA) - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, 3-4 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek olan ANAP 7. Olağan Kongresi'nin parti için olduğu kadar, ülke için de büyük önem taşıdığını söyledi. Okuyan, kongeden sonra Genel Başkan Mesut Yılmaz'ın öncülüğünde yeniden tek başına iktidar yürüyüşü başlatacaklarını da kaydetti. 
Karaman'daki incelemelerini sürdüren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, İl Teşkilatı'nda partililerle biraraya geldi. Burada yaptığı konuşmada Ankara'da 3-4 Ağustos tarihinde yapılacak olan ANAP 7. Olağan Büyük Kongresi'nin ANAP için olduğu kadar, Türkiye için de çok önemli olduğunu savundu. 
ANAP'la ilgili herşeyin Türkiye'nin geleceğini yakından ilgilendirdiğini ileri süren Bakan Okuyan, "ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz'ın arkasında bütün teşkilatlar olarak, desteğimizi tekrar yenileyerek, birinci veya ikinci parti değil; Allah'ın izniyle tek başına iktidar olma hedefine yeni bir hamle ve yürüyüşü başlatmış olacağız" dedi. 
Konuşmasında Anavatan Partisi'nin vatandaş nezdinde hizmeti üreten parti konumunda olduğunu ifade eden Çalışma Bakanı Okuyan, "Biz son seçimlerde iyi bir netice alamadık ve 4. parti olduk. Hizmet yaptığımız halde vatandaş bize niye oy vermiyor, işte bu sorunun cevabını çok iyi değerlendirmemiz lazım. Bugün rahmetli Turgut Özal'ın genel başkan olduğu 1989 seçimlerini hatırlayın, 1987 çeçimlerinde yüzde 36 rey aldık, iki sene sonra yapılan 1989 seçimlerinde partimizin aldığı oy yüzde 21'e düştü. Bunun bir sebebi vardı, aslında millet 1989 yılında bize bir mesaj verdi. Dedi ki; 'sen hizmeti yapan partisin, sen Türkiye'nin önünü açan partisin, Türkiye'ye vizyonunla hizmet veren partisin, ama sen biraz şımardın, sen biraz benden uzaklaştın, öyle has bahçeler, zambaklar, papatyalar, laleler ve sümbüller bu senin işin değil.' Ama biz algılayamadık, hala da algılayamıyoruz" diye konuştu. 
Bakan Okuyan daha sonra da, Karaman Dispanseri ile SSK Hastanesi'nin inşaatında incelemelerde bulundu. Okuyan, incelemelerinin ardından Karaman'dan ayrıldı. 

24.07.2001

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22