banner56

KARAMAN'DA BAŞARILI ATICILARA ÖDÜL... 

VALİ ALİ AKAN, TÜRKİYE ŞAMPİYONASI'NDA TAKIM HALİNDE 2. OLAN SPORCULARI ÇEYREK ALTINLA ÖDÜLLENDİRDİ 

KARAMAN'DA BAŞARILI ATICILARA ÖDÜL... 

KARAMAN (İHA) - Karaman Valisi Ali Akan, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanlığı'nın Bolu'da yaptığı Avcıbaşı Birinciliği Yarışması'nda takım halinde Türkiye ikincisi olan sporcuları çeyrek Cumhuriyet altınıyla ödüllendirdi. 
Valilik makamında düzenlenen ödül töreninde, Gençlik ve Spor İl Müdürü Recep Yıldırım ile sporcular hazır bulundu. Gençlik ve Spor İl Müdürü Recep Yıldırım, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanlığı'nın, 12-15 Temmuz tarihleri arasında, trap, skeet, hareketli hedef ile sabit hedef arasında yapmış olduğu yarışmada, Karaman Atıcılık ve Avcılık İl Takımı'ndan Selamettin Ertuğrul, Hasan Şimşek ile Mehmet Dikiş'in takım halinde Türkiye ikinciliğini kazandığını söyledi. Yıldırım, sabit hedef dalında 78 puan toplayan Hasan Şimşek'in ise Türkiye birinciliğini aldığını belirtti. 
Törende konuşan Vali Ali Akan da, "Karaman'da spor etkinliklerine büyük önem veriyoruz. Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü'nün girişimleriyle önemli yatırımlar kazandırıldı ve bu çalışmalar Karaman'da spora verilen önemin bir göstergesidir" diye konuştu. 
Yapılan konuşmaların ardından Vali Ali Akan, yapılan yarışmada takım halinde Türkiye ikincisi olan Selamettin Ertuğrul, Hasan Şimşek ile Mehmet Dikiş'i birer çeyrek Cumhuriyet altınıyla ödüllendirdi. 

20.07.2001

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22