banner56

KARAMAN'DA 45 ŞEHİT AİLESİNE DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI VERİLDİ 

Vatani görevlerini yaptıkları sırada terör örgütü PKK tarafından şehit edilen 43 asker ile 2 öğretmenin ailelerine Karaman'da düzenlenen bir törenle devlet övünç madalyasi ve beratı verildi. 

KARAMAN'DA 45 ŞEHİT AİLESİNE DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI VERİLDİ 

Törene Karaman Valisi Hakkı Teke, Belediye Başkanı Halil İbrahim Gülcan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mücahit Uzel, daire müdürlüri, şehit yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı. 
Kazım Karabekir Kapalı Spor Salon'unda düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Törende ilk konuşmayı yapan İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mucahit Uzel "Yurdumuzun bütünlüğünü bozmaya çalışan bir avuç eşkiya parçası hiçbir zaman kötü emellerine ulaşamayacaktır. Tarihimize baktığımızda ejdadımızın vatan müdafasında da vermiş olduğu üstün mücadelenin bağımsızlık mücadelesi veren diğer milletlere örnek olduğunu görüyoruz." dedi. 
Vali Hakkı Teke de konuşmasında "Yıllardır güvenlik güçlerimiz Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgemizde kalleş PKK teröristlerine karşı mücadele vermektedir. Bu millet Türk'ü, alevisi, sünnisi ile yıllarca bu topraklarda kardeşçe yaşamaktadır. Bu milletin evlatları arasına kin ve nefret tohumları ekmek isteyenlerin oyununa gelmeyecektir." diye konuştu. 
Konuşmaların ardından 43 asker ile 2 öğretmen şehidinin yakınlarına şeref adalyası ve beratı verildi. 

 

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22