banner56

KARAMAN BELEDİYESİ'NDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİ... 

HİZMET-İŞ SENDİKASI İLE BELEDİYE ARASINDAKİ YENİ SÖZLEŞMEYE GÖRE, EN DÜŞÜK İŞÇİ ÜCRETİ 315 MİLYON LİRAYA YÜKSELDİ 

KARAMAN BELEDİYESİ'NDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİ... 

MEHMET DAĞLI 
KARAMAN (İHA) - Karaman Belediyesi'nde geçtiğimiz ay başlayan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonuçlandı. 
Belediye Toplantı Salonu'nda üçüncüsü gerçekleştirilen görüşmeye Karaman Belediye Başkanı Halil İbrahim Gülcan, Hizmet-İş Sendikası Genel Sekreteri Mahmut Arslan ve işçi temsilcileri katıldı. Görüşmeler neticesinde toplam 81 madde üzerinde anlaşma sağlanarak anlaşmaya varıldı. 
Yeni sözleşmeye göre, işçi maaşlarına ilk altı ay için yüzde 15, ikinci altı ay için yüzde 5, ikinci yıl ilk altı ay için yüzde 15 ve ikinci yılın ikinci altı ayı için de yüzde 12 artış yapıldı. Yapılan artışla en düşük işçi maaşı ise 315 milyon liraya yükseldi. 
Toplantı sonunda verebileceklerinin en iyisini verdiklerini belirten Belediye Başkanı Halil İbrahim Gülcan, "Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durum ortadadır. Birçok belediye, maalesef işçilerine doğru dürüst maaş bile ödeyemezken, biz işcilerimizin mağdur olmamaları ve hak ettiklerini almaları için oldukça iyi bir artış yaptık. Belediye'de çalışan işçiler de yapılan zamdan umarım memnun olmuşlardır" dedi. 
Başkan Halil İbrahim Gülcan, "Toplu iş sözleşmesinin tüm çalışanlara hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum" diye konuştu.
23.07.2001

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22