banner56

KARAMAN BELEDİYE BAŞKANI GÜLCAN, DEPREM İZLENİMLERİNİ ANLATTI 

Karaman Belediye Başkanı Halil İbrahim Gülcan, toplanan battaniye yardımlarıyla birlikte, incelemelerde bulunmak üzere bir heyetle gittiği deprem bölgesindeki izlenimlerini anlattı. 

KARAMAN BELEDİYE BAŞKANI GÜLCAN, DEPREM İZLENİMLERİNİ ANLATTI 

KKaraman Belediye Başkanı Halil İbrahim Gülcan, toplanan battaniye yardımlarıyla birlikte, incelemelerde bulunmak üzere bir heyetle gittiği deprem bölgesindeki izlenimlerini anlattı. 
Deprem bölgesinde yapılan çalışmalarla yardımları yerinde gördüğünü söyleyen Belediye Başkanı Halil İbrahim Gülcan, "Deprem felaketi, gazetelerden okuduğumuz, televizyondan izlediğimiz gibi değil. Olay çok farklı." dedi. Marmara Bölgesi'nde hasarın çok büyük olduğunu ve organizasyon bozukluğuna rastlandığını anlatan Gülcan, "Bölgeye gönderilen iş makinaları, olduğu gibi yatıyor. Bazı mahallelere henüz hiç kimse uğramamış. Çöken binaların altından hala ağır kokular geliyor. İnsan kaybımız, tahmin edilenin de üzerinde.

Gönderilen yardımlar tam anlamıyla yerlerine ulaşmıyor. İnsanlarımızın çoğu açken, Adapazarı'nda sağlam bina kalmamış. Bizim Karaman'dan göndermiş olduğumuz kurtarma ekibi, ancak 3 gün sonra olay yerine ulaşabilmış. Organizasyon bozukluğu yüzünden, bu ekip geçen Cuma günü göreve başlayabilmiş.

Bölgeye gönderilen kurtarma ekipleri, kurtarılacak insanlardan daha fazla kurtarılmayı bekler duruma düşmüş ve aç kalmış. Yatacak yer bulamamışlar. Kısacası, durum çok vahim. Allah, böyle acıları, böyle felaketi bir daha göstermesin." diye konuştu. 

 

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22