banner56

Kandil Mesajları

Regaip Kandili ve Üç Ayların Başlangıcı " dolayısıyla bir sitemize ulaşan mesajlar

Kandil Mesajları
banner60

KARAMAN ÖNDER BAŞKANI MEHMET SARI' DAN  ÜÇ AYLAR VE REGAİ KANDİLİ MESAJI

Karaman Önder İmam-Hatipliler Derneği Başkanı Mehmet Sarı " Regaip Kandili ve Üç Ayların Başlangıcı " dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mehmet Sarı mesajında;

"Bizler bugün mübarek üç ayların manevi sofrasına ve bereket iklimine açılan bir kapı olan Regaip Kandiline erişmenin mutluluğu ve heyecanı içindeyiz. 

Regaip kandili, başta mübarek Ramazan ayı olmak üzere üç ayların da müjdecisidir. 

Kelime anlamı güzel şeyleri arzu etmek olan bu mübarek günde, günahlardan arınmanın ve tövbe etmenin fırsatını bulmuş olacağız. 

Bu aylar içinde rahmet, mağfiret ve bereket kapılarının ardına kadar açık olması inananlar adına eşsiz bir fırsat olduğu kadar, yaşanan onca sıkıntı ve karmaşanın yumuşaması için de değerli bir imkân sunacaktır. 

Üç aylık mübarek dönemi kapsayan bu önemli günlerin birliğimizi ve dirliğimizi pekiştirmeye, savaşların, acıların son bulmasına, kardeşliğimizin güçlenmesine vesile olmasını temenni ederim.

Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin, milletimizin ve tüm İslam Aleminin Üç Aylarını ve Regaip Kandilini tebrik eder, manevi dirilişe, arınmaya ve hayırlara vesile olmasını, Cenab-ı Hak'tan niyaz ederim." dedi.

AK Parti Karaman İl Başkanı Mehmet Er Regaip kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Er mesajında; ‘’Üç aylar, Allah’ın rahmetinin müminlere bol bol ikram edildiği, mağfiretinin, lütuf ve kereminin üzerimize sağanak sağanak yağdığı zaman dilimleridir.

Recep ayının ilk cuma gecesi olan Regaip Kandili, adından da anlaşılacağı gibi, Allah-u Teâlâ’nın kullarına birçok lütuf ve ihsanlarda bulunduğu, az ibadetlerine karşılık çok sevap verdiği, kıymeti ve değeri büyük, rağbet edilmesi gereken bir mağfiret ve rahmet gecesidir.

Rahmet ve mağfireti bol olan bu mukaddes günlerde ahlak ve erdemin, kardeşlik içinde bir arada yaşamanın, yetime, öksüze ve kimsesize kol kanat germenin, fakir ve ihtiyaç sahiplerine yardım etmenin, kutsal değerlere saygının, insani erdemler bağlamında ulaşılabilecek en üstün değerler olduğunu hissederek Yüce Allah’tan af dilemeliyiz. İnsanlarımızın, Yaradan’a daha derin bir şükür imkânı bulacağı bu özel gecede, muhabbetin, sohbetin, kaynaşmanın artmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Karamanlı hemşehrilerim başta olmak üzere, bütün İslam âleminin Regaip Kandilini tebrik ediyor, bu gecenin Milletimizin ve İslam âleminin birlik ve dirliğine, insanlığın hidayet, barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum’’ dedi.

AK Parti Karaman Merkez İlçe Başkanı Ali BOZKURT, Regaib Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Bozkurt, mesajında, yüce Allah'ın tüm müminlerin dünya ve ahiret mutluluğuna erişmesi için rahmeti ve bereketi bol olan zamanları vesile kıldığını, bunlardan birinin de recep, şaban ve ramazan ayları olduğunu belirtti. Regaib Kandili'nin üç ayları müjdelediğini vurgulayan Bozkurt, şunları kaydetti: " Allah-u teala, bu geceye hürmet eden müminlerin dua ve tövbesini kabul etmekte, yapılan ibadetlerin ve iyiliklerin karşılığını katbekat vermektedir. Yüce Rabbimizin mağfiretinin, engin lütuf ve kereminin sonsuz olduğu bu mübarek gecenin iyilik ve güzelliklerin artmasına, birlik ve beraberliğimizin pekişmesine vesile olmasını diliyorum."dedi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER