banner56

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KARAMAN'DA... 

- ALİ MÜFÜT GÜRTUNA, YEREL YÖNETİMLERİN YETKİLERİNİN ARTTIRILMASINI İSTEDİ 

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KARAMAN'DA... 

MEHMET DAĞLI 
KARAMAN (İHA) - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, yerel yönetimlerin yetkilerinin mutlaka arttırılması gerektiğini söyledi. 
Geleneksel Ermenek Kültür ve Sıla Festivali'ne katılmak için Karaman'a gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, Vali Ali Akan ile Belediye Başkanı Halil İbrahim Gülcan'ı makamlarında ayrı ayrı ziyaret etti. 
Valiliği ziyaretinde bir açıklama yapan Gürtuna, yerel yönetimlerin zor bir süreçten geçtiğini belirterek, yerel yetkilerin mutlaka arttırılmasını istedi. Gürtuna, "Bugün biz İstanbul açısından baktığımızda dünya çapında problemlerle karşılaşıyoruz. Ama bu problemleri Şırnak ve Hakkari belediyelerinin yetkileriyle çözmeye çalışıyor ve kaynak oluşturmadan dolayı sıkıntılarımız var" diye konuştu. 
Vali Ali Akan da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yerel yönetimlerin ekonomik yönden güçlendirilmesinin gerçekleşmesi ile belediye başkanlarının halka daha iyi hizmet verebileceklerini söyledi. 
Daha sonra beraberindeki heyetle Karaman Belediyesi'ne geçen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Ali Müfit Gürtuna, burada Başkan Halil İbrahim Gülcan'dan çalışmaları hakkında bilgi aldı. Belediye'den sonra Yunus Emre Türbesi'ni ziyaret eden Gürtuna, daha sonra Karaman'dan ayrıldı. 

01.09.2001

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22