banner56

İlk Cenaze Namazı Kılındı

Karaman'da Bir Süredir Yapımı Süren Yesevi Cami Bugün Cuma Namazına Müteakip İbadete Açılırken Cami avlusunda ilk Cenaze namazı kılındı.

İlk Cenaze Namazı Kılındı

Karaman Muhteşem ihtişamı, benzersiz mimari yapısı, Kraman'ın kolonsuz ve en büyük Camisine kavuştu. Ahmet Yesevi Cami bugün dualarla ibadete açıldı. 

Ahmet Yesevi Camii Eski Karaman Belediye Başkanı Kamil UĞURLU döneminde belediye tarafından projelendirilen ve projesinin benzersiz özellikleri ile dikkat çeken muhteşem bir camidir. Cami Türkiye'deki camiler arasında sayılı camilerden olup içerisindeki kolonsuz yapısı ile 5000 kişilik cemaat kapasitesi bulundurmaktadır. Kubbe yapısındaki kırılmaz özellikli renkli cam işçiliği ve Caminin  Ahşap el oyması kündekari işçiliği ile dikkat çekiyor.

ÖZNÜR BAL'IN CENAZESİ KILINDI

Karaman’ın tanımış ailelerinden Tevfik ve Ayşe Palaz’ın kızı, Merhum Abdullah Bacak'ın yiğeni Öznur Bal (Palaz) vefat etmişti. Konya'da mimarlık ofiside bulunan Öznur Bal'ın ani ölümü sevenlerini derinden üzerken Cenazesi yapımı tamamlanan ve bugün dualarla ibadete açılan Ahmet Yesevi Cami avlusunda Cuma  namazı sonrası kılınarak şehir mezarlığına defnedildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, 21:10
banner80
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Çardak
Ali Çardak - 8 ay Önce

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

SIRADAKİ HABER

banner23

banner22