banner56

 HÜKÜMETTE REVİZYON TARTIŞMALARI... 

 HÜKÜMETTE REVİZYON TARTIŞMALARI... 

MEHMET DAĞLI 
KARAMAN (İHA) - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, hükümette beklenen revizyon tartışmalarıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, bu konudaki takdirin, koalisyonu oluşturan siyasi partilerin genel başkanlarına ait olacağını söyledi. 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Okuyan, bakanlığı ile ilgili incelemelerde bulunmak üzere geldiği Karaman'a valilik ve belediyeyi ziyaret etti. Polisevi önünde Karaman Valisi Ali Akan ve Belediye Başkanı Halil İbrahim Gülcan ile öteki yetkililer tarafından karşılanan Okuyan ve beraberindeki heyet, daha sonra buradan valiliğe geçti. Vali Ali Akan'ın ilin sorunları ile ilgili bir brifing verdiği ziyarette konuşan Okuyan, 
geç de olsa Karaman'a gelmekten çok memnun olduğunu söyledi. 
Bir basın mensubunun, hükümette revizyon ve bakanlık sayısının düşürülmesi konularına ilişkin sorusu üzerine Çalışma Bakanı, "Bu dışarıdan ifade edilmeyle olacak iş değildir. Koalisyonu oluşturan partilerin genel başkanlarının taktirlerinde olan birşeydir. Bize de bir bakan olarak bir yorum getirmek düşmez" diye konuştu. 
Çalışma Bakanı Yaşar Okuyan, daha sonra Belediye Başkanı Halil İbrahim Gülcan'ı makamında ziyaret etti. Başkan Gülcan, Bakan Okuyan'dan Yerel Yönetimler Yasası'nın bir an önce çıkarılmasının istedi. Bakan Okuyan da, "Belediyelerimizin yüzde 90'ı borçlu durumdadır ve büyük ölçüde hizmet yapamaz hale gelmişlerdir. İl özel idareler ve belediyelerimizin gelirlerini arttıracak, bazı yeni düzenlemeleri içeren bir kanun tasarısı Parlemento'nun gündemindedir. Öncelikli olarak bunu da Meclis açılır açılmaz gerçekleştireceğiz" dedi. 

24.07.2001 

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22