banner56

Hollanda'da Milletvekili Seçilen Fadime Örgü'nün Karaman'daki Evinde Bayram Var

MEHMET DAĞLI KARAMAN (İHA) - Hollanda'da, Liberal Parti'den milletvekili seçilen Fadime Örgü'nün Karaman'daki yakınları sevince boğuldu. 

Hollanda'da Milletvekili Seçilen Fadime Örgü'nün Karaman'daki Evinde Bayram Var

Karaman'a bağlı üç bin nüfuslu Kılbasan kasabasında yaşayan Fadime Örgü'nün ailesi, kızlarının başarısından dolayı büyük mutluluk içerisindeler. Baba Mevlüt Örgü ve anne Fadime Örgü, kızlarının başarısının hem Türkiye'nin, hem de Karaman'ın başarısı olduğunu söyledi. Milletvekili seçilen Fadime Örgü'nün anne ve babası, sevinç ve hüznü bir arada yaşadıklarını belirterek, "İki kız ve iki oğlumuz da gurbette. Ama yine de mutluyuz. En büyük kızımız Fadime, Hollanda'da yapılan seçimlerde parlamentoya girdi. Kızımın bu başarısı, bizleri hem Türk olarak, hem de onun ailesi olarak mutlu etti" diye konuştular. Baba Örgü, "Kızımın başarısı Türk'ün başarısıdır. Avrupa, bizleri, Türkiye'yi, Türkler'i konuşmak zorunda" dedi. 
3 bin nüfuslu Kılbasan'ın Belediye Başkanı Ahmet Ertuğrul da, çifte mutluluk yaşadıklarını ifade ederek, "Birincisi, iki Türk kızımız Hollanda'da meclise girdi. İkincisi ise, bu kızlarımızdan birisinın Kılbasanlı olması" diye konuştu. 

 

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22