banner56

 ESNAFTAN KEPENK VE KONTAK KAPATMA EYLEMİ 

 ESNAFTAN KEPENK VE KONTAK KAPATMA EYLEMİ 

KARAMAN (İHA) - Karaman'da oda başkanları sıkıntıları dile getirmek için düzenledikleri ortak basın toplantısı ile eylem kararlarını açıkladılar. Esnaf Odaları Birliği Başkanı Hidayet Uysal, yaşanan ekonomik kriz nedeniyle üç yıl içerisinde 1116 esnafın kepenk kapattığını belirterek hükümeti eleştirdi. 
Uysal, hükümet yetkililerine, milletvekillerini sorunlarını dosyalar halinde aktardıklarını ancak bir sonuç alamdıklarını belirterek, "Binlerce işyerinin kapanması, yazar kasalarını mühürlettirenlerin sayısındaki artış olmuştur" dedi. Esnaf ve sanatkarlar odaları olarak bizler, devletten hiçbir yadım almadan, kendi aidatlarımızla esnaf ve sanatkarlarımıza hizmet edip, çalışanlarımızın maaşlarını, vergilerini ve SSK primlerini karşıladık. Hükümetimizden para pul istemedik, sadece ekonomik istikrar yarınlara güvenle bakalım isdedik.Artık sıkıntılardan dolayı bıçak kemiğe dayandı" dedi. 

ESNAF EYLEME HAZIRLANIYOR 
Türk esnafı ve sanatkarı daima ülke barışını ve istikrarını ön planda tutmaya gayret gösterdiğini de ifade eden Uysal, esnaf ve sakantarın ekonomik acı reçetelere dahi katlandığı vurgulayarak, "Ülke ekonomik, siyasal sıkıntıya düştüğünde çıkış yollarını göstermiştir. Hükümet, Türk esnaf ve sanatkarını ciddiye almalıdır. Bizim ahi geleneğinden gelen uzlaşmacı ve seviyeli tutumumuzu hiç kimseye yanlış değerlendirmemelidir. Görünen odur ki sorunlarımıza karşı ilgisizlik böyle devam ederse, yaşamak için biz de gerekeni yapmak, kepenk ve kontak kapatmak dahil, her türlü demokratik hakkımızı kullanmak zorunda kalacağız" şeklinde konuştu. 

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22