banner56

EDİZ HUN KARAMAN'DA

 Anavatan Partisi (ANAP) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Ediz Hun, "2003'den önce seçim olmaz ve olmamalıdır" dedi. 

EDİZ HUN KARAMAN'DA

Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Ediz Hun, Karaman'da ANAP kadın kolları ile gençlik kolları tarafından Belediye Yunus Emre Toplantı Salonu'nda düzenlenen tanışma toplantısına katıldı. Başbakan Bülent Ecevit'in hastalığı ve son siyasi gelişmeleri değerlendiren Hun, "Bir insanın sağlığı üzerinde politika yapılmasını çok çirkin bir hadise olarak görüyorum. Başbakanımız Bülent Ecevit bu ülkeye bir çok hizmetler vermiş ender devlet adamlarından birisidir. Tanıdığım kadarıyla sayın Bülent Ecevit kısa bir zaman zarfında üstüne düşeni yapacaktır. Başbakan Ecevit'in görevden ayrılarak yerine birisinin gelmesi halinde bile bu koalisyon aynı partiler ile devam eder ve bir kaç gün yeni hükümet kurulana kadar sıkıntı olabilir. Ama mevcut koalisyon aynen devam eder" dedi. 
Erken seçim olup olmayacağına da açıklık getiren Hun, 2003 yılından önce seçimin olmayacağını, erken bir seçimin ülkeye büyük zarar verebileceğini söyledi. Konuşmasında gençliğe ve kadınlara daha fazla önem verilmesini isteyen ve bu konuda partisinin kanun tasarısı hazırladığını belirten Hun, "Şu anda parlamentoda yüzde 3.9 oranında bayan milletvekili bulunmaktadır ve bu sayının daha yukarılarda olması gerekmektedir. Gençliğin ise parlamentoya girmeleri için seçilme yaşının geriye alınması gerekmektedir" şeklinde konuştu. 

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22