banner56

 DAĞCILAR KARAMAN'DA BULUŞTU... 

KAYA EĞİTİMİ TIRMANIŞI DEVLET BAKANI FİKRET ÜNLÜ'NÜN KATILDIĞI TÖRENİN ARDINDAN BAŞLADI. 

 DAĞCILAR KARAMAN'DA BULUŞTU... 

KARAMAN (İHA) - Türkiye Dağcılık Federasyonu'nun 23-29 Haziran tarihleri arasında Karaman'nın Ermenek İlçesi'nde yapacağı kaya eğitimi tırmanışı, Devlet Bakanı Fikret Ünlü'nün katıldığı bir törenle Atatük Anıtı'na çelenk koyulmasıyla başladı. 
Cumhuriyet Parkında dün düzenlenen törene Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü, Karaman Valisi Ali Akan, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Kemal Mutlu, Dağcılık Federasyonu Başkanı Alaaddin Karaca ile sporcular katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından tırmanış hakkında bilgi veren Dağcılık Federasyonu Başkanı Alaaddin Karaca, 2001 eğitim faaliyetleri kapsamında dağcılık sporuna katılan gençlere kaya eğitiminin öğretileceğini söyledi. 
Spor'dan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü de, yaptığı konuşmasında sporculara öğütlerde bulundu. Tırmanış yapılacak bölgenin tehlikeli olabileceğini ifade eden Bakan Ünlü," Türkiye'nin en zor kaya 
tırmanışlarından birisini yapacaksınız, o yüzden kendinize çok dikkat edin. Dağcılık diğer spor branşlarına göre çok farklıdır. Dağcılıkta yarış yok, alkış yok, ödün yok, işte o yüzden dağcılıkta dostluk çok kuvvetlidir"dedi. 
Bölgeler, kulüpler ve üniversiteler arasında yapılacak olan tırmanışa 30 ilden 24 eğitmen ile toplam 114 sporcunun katılacağı ve eğitimin 7 gün süreceğini belirtildi. 
24.06.2001

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22