banner56

Benzine indirim geldi

ABD Başkanı Trump'ın OPEC'e yönelik mesajının ardından uluslararası piyasalarda fiyatların düşmesi nedeniyle benzinde beklenen indirim gerçekleşti.

Benzine indirim geldi

Bu gece yarısından itibaren benzinin pompa fiyatında 11 kuruş indirim yapılacak. İndirim sonrası benzinin litresi İstanbul'da 6 lira 38 kuruşa inmiş olacak. Uzmanlar benzindeki indirimin ardından motorine de indirim gelebileceğine dikkat çekiyor.

enzin fiyatlarına bugünden itibaren geçerli olmak üzere gelen 17 kuruşluk zammın ardından bu gece yarısından itibaren ise indirim geliyor.

ABD Başkanı Trump'ın "Petrol fiyatları çok yüksek, OPEC rahat davranmalı" mesajının ardından uluslararası piyasalarda fiyatların düşüşe geçmesi sonrası benzinde beklenen indirim gerçekleşti.

11 KURUŞ İNDİRİM YAPILACAK
yenisafak.com'un Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'ndan (EPGİS) aldığı bilgiye göre benzindeki 11 kuruşluk indirim bu gece yarısından itibaren pompaya yansıyacak.

İNDİRİM SONRASI 3 İLDE FYATLAR
İndirim sonrası İstanbul'da 6 lira 49 kuruştan satılan benzinin fiyatı 6 lira 38 kuruşa inmiş olacak. Ankara'da ise fiyatlar indirim sonrası 6,60'dan 6,49'a, İzmir'de de 6,58'den 6,47'ye inmiş olacak.

MOTORİNE DE İNDİRİM GELEBİLİR
Benzindeki indirimin ardından gözler motorine de çevrildi. Son olarak fiyatında 28 kuruş artış yaşanan motorinde de indirim bekleniyor. Piyasa uzmanları dolarda güçlü düşüşlerin yaşanması halinde yarından itibaren motorinde de indirim gerçekleşebileceğine dikkat çekiyor.

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22