banner56

BELEDİYE İŞÇİLERİNDEN TOPLU SÖZLEŞME SEVİNCİ 

DİSK'E bağlı Genel-İş Sendikası ile Karaman Belediyesi arasında devam eden toplu sözleşme görüşmeleri tamamlanarak anlaşma sağlandı. 

BELEDİYE İŞÇİLERİNDEN TOPLU SÖZLEŞME SEVİNCİ 

KARAMAN (İHA) - DİSK'E bağlı Genel-İş Sendikası ile Karaman Belediyesi arasında devam eden toplu sözleşme görüşmeleri tamamlanarak anlaşma sağlandı. 
Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Belediye Başkanı Yaşar Evcen, "Biz Karaman'da yaklaşık 10 yıldır karşılıklı hoşgörü, sevgi, saygı ve barış çerçevesinde çalışıyoruz.

Bugüne kadar işçimize sendikal hakları da dahil imkanlarımız ölçüsünde en iyisini vermeye çalıştık" dedi. Evcen, Belediyede çalışah hiçbir işçiyi mağdur etmediklerini söyleyerek, "Belediyemiz ile Genel-İş Sendikası arasında yapılan sözleşmeleri 6'şar aylık, 4 dönem olarak yapılmıştır. Birinci 6 ay için yüzde 71.8, ikinci 6 ay için yüzde 25 artış yapılmış ve bu oranlara göre yıllık artış yüzde 114 olmuştur" dedi.

İkin yıl zammının ise iki dönem halinde olacağını belirten Evcen, 1999 yılının tüketici endeks fiyatlarına yüzde 5 artış eklenerek verileceğini kaydetti. 
 

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22