banner56

- BAKAN ÜNLÜ KARAMAN'DA... 

SPORDAN SORUMLU DEVLET BAKANI FİKRET ÜNLÜ, İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ'NDE MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDI 

- BAKAN ÜNLÜ KARAMAN'DA... 

KARAMAN ( İHA ) - Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü, Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde mezuniyet törenine katıldı. 
Gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Karaman'a gelen Devlet Bakanı Fikret Ünlü, burada, üniversitelilerin mezuniyet coşkusuna ortak oldu. Yunus Emre Kampüsü Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen törene; Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü, Karaman Valisi Ali Akan, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Kemal Mutlu, Konya Selçuk Ünüversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Nizamlıoğlu, Karaman İktisat ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Tekin ile öğrenciler ve velileri katıldı. 
Törende bir konuşma yapan Dekan Prof. Dr. Mahmut Tekin, fakültenin 1993 yılında Konya Selçuk Ünüversitesi'ne bağlı olarak kurulduğunu ve İşletme Bölümü'nde 52 öğrenciyle öğretime başladığını, ilk mezunlarını ise 1997 yılı sonunda verdiğini hatırlattı. Tekin, Yunus Emre Kampüsü'ndeki yeni binaya taşındıktan sonra daha rahat bir ortama kavuştuklarını da söyledi. 
Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü de, yaptığı konuşmada "Eğitimin amacı; iyi insan yetiştirmektir. Bizi bir arada tutacak olan yurttaşlık bilincimizi, yurtseverlik duygumuzu geliştirip güzelleştirecek olan, bu temel ilkelerdir. Bizim idaalimiz legal kurallar içerisinde, düzen içerisinde yaşamak, yetişmektir" dedi. 
Yapılan konuşmaların ardından, Karaman İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun olan 300 öğrenciye diplomaları Bakan Fikret Ünlü, Karaman Valisi Ali Akan ve öteki yetkililer tarafından verildi. 

23.06.2001

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22