banner56

ANNE VE ÇOCUK ÖLÜMLERİNİ ÖNLEME KAMPANYASI 

Sağlık Bakanlığı tarafından yurt genelinde başlatılan 'Anne ve Çocuk Ölümlerini Önleme Projesi', Karaman'da bir yürüyüşle desteklendi. 

ANNE VE ÇOCUK ÖLÜMLERİNİ ÖNLEME KAMPANYASI 

Şehrin 3 ana beldesinden başlayan ve Cumhuriyet Parkı'nda son bulan yürüyüşe, Karaman Valisi Ali Akan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay İsmail Bayar, Belediye Başkanı Halil İbrahim Gülcan, Sağlık İl Müdürü Mustafa Köşker, daire müdürleri, doktorlar ve hemşireler ile çok sayıda vatandaş katıldı. 
Tören, Cumhuriyet Parkı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk koyulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti. 

Burada bir konuşma yapan Sağlık İl Müdürü Mustafa Köşker, Türkiye'de hergün 133 bebeğin bir yaşına gelmeden, iki annenin ise hergün gebeliğe bağlı nedenlerden dolayı hayatını kaybettiğini söyledi. Bu ölümlerin belli çalışmaların ardından önlenebileceğini de belirten Köşker, "Bu ölümler, sizlerin de desteği ile en azami seviyeye düşecektir" dedi. 

Karaman Valisi Ali Akan da, ülke genelinde gerçekleştirilen bu kampanyanın amacının, kamuoyunun konuya duyarlılığını artırmak, vatandaşları bilgilendirmek ve sağlık personelinin sunmuş olduğu hizmetlerin kalitesini artırarak güçlendirilmesini hedeflemek olduğunu kaydetti. 
Yapılan konuşmaların ardından törene katılanlara broşür dağıtıldı. 
 

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22