banner56

4 aylık bir bebek öldü

 - Karaman'ın Sarıveliler İlçesi'ne bağlı Koçaşlı Köyü'nde 4 aylık bir bebek, akli dengesi bozuk bir kız tarafından biberonuna konulan tarım ilacıyla öldürüldü. 

4 aylık bir bebek öldü


Edinilen bilgiye göre, dün meydana gelen olayda, Hatice Özkan (13) adlı kız, tarlada ailesi ile birlikte çalışmakta olan Necati Almak'ın yanına gelerek bir isteklerinin olup olmadığını sordu. Necati Almak ise Özkan'a 4 aylık oğlu Halil Almak'a su vermesini istedi. Hatice Özkan, evlerinden getirdiği tarım ilacını biberona suyla birlikte koyarak bebeğe içirdi. Bir süre sonra fenalaşan 4 aylık Halil Almak olay yerinde hayatını kaybetti. Olaydan sonra kaçan Hatice Özkan, Jandarma tarafından köy çıkışında yakalanarak gözaltına alındı. 
Hatice Özkan'ın babası ve annesi ayrıldığı için babaannesi Fadime Özkan'ın yanında kaldığı ve akli dengesinin bozuk olduğu öğrenildi. Özkan'ın 1989 yılında Necati Almak tarafından bir husumetten dolayı öldürülen dedesi Ali Özkan'ın intikamını almak için Necati Almak'ın 4 aylık oğlu Halil Almak'ı öldürdüğü iddia edildi. Babaanne Fadime Özkan'ın olayı azmettirmiş olabileceği ihtimali üzerinde duran Jandarma, geniş çaplı soruşturma başlattı. 

20.06.2002

banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22