banner56

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJLARI

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJLARI
30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla sitemize ulaşan mesajlar;

BAŞKAN ÇALIŞKAN’IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. Yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımlayan Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, 30 Ağustos zaferinin Türk milletinin şanlı tarihinde kazandığı en önemli zaferlerden birisi olduğuna vurgu yaptı.

Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Çalışkan’ın kutlama mesajı şöyle:
“30 Ağustos Zaferi, milletimizin canından daha aziz bildiği vatan topraklarında bağımsız yaşama iradesinin tüm dünyaya ilanıdır. Bu zafer, siyasi ve sosyal sonuçları itibariyle tarihe yön vermiş, emperyalistlere karşı İstiklal Savaşı yürüten birçok mazlum halka ilham ve umut kaynağı olmuştur. Türkiye, tıpkı 96 yıl önce olduğu gibi, ekonomik ve siyasi bağımsızlığına yönelik tehditleri, saldırıları ve sabotaj girişimlerini bertaraf etme konusunda aynı kararlılığını muhafaza etmektedir.
Şüphesiz bu süreçte en büyük güç kaynağımız 'tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet' ilkeleri etrafında bütünleşen milletimizin birlik ve beraberliği ile dost ülkelerin desteğidir. Aziz milletimiz, 15 Temmuz darbe girişimi karşısında sergilediği destansı direnişle 'Ya istiklal ya ölüm' tercihiyle baş başa bırakıldığında neleri göze alabileceğini tüm dünyaya göstermiştir. Çanakkale'yi geçilmez kılan, Kurtuluş Savaşı'mızı zafere taşıyan, 15 Temmuz gecesi tüm ülke sathında ayağa kalkan bu iradeyle ülkemiz, her türlü zorluğun üstesinden gelecek güç ve kapasiteye sahiptir.
Milletimiz tarihin hiçbir döneminde zilleti ve esareti kabul etmemiştir. Bugün, bizlere düşen en önemli görev, mazimizden aldığımız güç ve cesaretle istikbale emin adımlarla koşmaktır. Bu vesileyle bir kez daha Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Taarruz ’un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal'i ve dava arkadaşlarını minnetle yâd ediyor, tüm şehitlerimize ve gazilerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Tüm hemşehrilerimin ve Aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun."

Karaman Ziraat Odası 30 Ağustos Zafer Bayramı
Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep MUĞLU 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan MUĞLU mesajında şu ifadelere yer verdi;

Tarihimizde Ağustos ayının çok farklı ve anlamlı bir yeri vardır. Bu ay “Zafer Ayı” olarak nitelendirilen, Aziz Milletimiz açısından birçok önemli dönüm noktalarının yaşandığı bir ay olarak şanlı tarihimize damgasını vurmuştur.

Ağustos ayı; Anadolu’yu 946 yıl önce ebedi yurt edinişimizin kapısını açan Malazgirt Zaferi’nin, yine 501 yıl önce dağılmaya yüz tutan Milli birliğimizin yeniden tesis edilmesini sağlayan Mercidabık zaferinin ve son olarak da Aziz Milletimizin varoluş savaşı verdiği Milli Mücadele’nin destanlaştığı aydır.

23 Ağustos 1921 Sakarya Meydan Savaşı ile başlayan ve 26-30 Ağustos 1922 tarihleri arasında Büyük Taarruz ile var olma mücadelesi verdiğimiz Ağustos ayında kazanılan zaferlerin biri de 30 Ağustos zaferidir.

Türk Milletinin, her karışında bedel ödediği bu topraklarda, nice fedakârlıklarla verdiği istiklal mücadelesinin ardından zaferle taçlandırdığı 30 Ağustos tarihi; kahraman ordumuzun ve Aziz Milletimizin şanlı tarihine bir altın sayfa daha açmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle Aziz Milletimizin ve Karaman’lı Hemşehrilerimizin Zafer Bayramını kutluyor, bu topraklarda hür ve kendi bayrağımız altında yaşamamızı kanları ve canları pahasına sağlayan şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi hürmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

Kuntoğlu’ndan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu 30 Ağustos Zafer Bayramının 96. yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu yayımladığı mesajında;
“Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisi olan, Türk milletinin hürriyet ve istiklaline olan inancını bütün dünyaya haykırdığı, milletimizin birlik ve beraberlik içinde verdiği onurlu ve kahramanca mücadelenin sonucunda kazanılmış 30 Ağustos Zaferi’nin 96’ıncı yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ordu-millet kenetlenmesiyle kazanılan 30 Ağustos Zaferi de bu süreçteki tarihi dönemeçlerden biridir. Bağımsızlığın karakteri olduğu bir milletin, en zor şartlarda bile neler yapabileceğini göstererek izmihlal ve esarete karşı istiklalinden asla taviz vermeyen, devlet kurmayı her koşulda vazgeçilmezi olarak benimseyen milletimizin, en şanlı zaferlerinden biri 30 Ağustos’ta yaşanmıştır.
"Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır" dizelerinde ifade edildiği gibi, vatanı için canını veren her şehidimiz, bu toprakları vatanımız olarak tescilleyen birer mühürdür. Ecdadımız, vatan toprağının bir karışını vermemek için büyük bedeller ödeyerek, bizlere her sayfası zaferlerle dolu bir tarih armağan etmiştir.
Genç yaşlı demeden milletimiz, şanlı tarihimizden aldığı görev bilinciyle ‘Söz konusu vatansa gerisi teferruattır´ diyerek bağımsızlık ve Cumhuriyetimizi daima koruyup savunacağını 15 Temmuz’da da tüm dünyaya bir kez daha ispatlamıştır.
Bu duygu ve düşüncelerle; İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını veren aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nızı kutluyorum” dedi.

KTSO 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet ÇELİK ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gökhan ALKAN 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladıkları mesajda, bağımsızlık yolunda tek yürek olan milletimizin 30 Ağustos 1922’de yazdığı şanlı destanın asla unutulmayacağını söylediler.
Başkanlar; “30 Ağustos Zaferi, birlik ve beraberliğimizin en güzel resmidir. Özgürlüğünü muhafaza uğruna verdiği mücadele sonrasında kazanılan büyük zaferin 96. yıldönümünü idrak etmenin mutluluğunu ve onurunu hep birlikte yaşamaktayız. 26 Ağustos 1922’de başlayıp, 30 Ağustos'ta Dumlupınar'da Mustafa Kemal Atatürk'ün Başkumandanlığında, zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, işgale uğrayan ülke topraklarımızı geri almamızın ve vatanımızın canımızdan aziz olduğunun tüm dünyaya ilanıdır.
Bu zafer, milletimizin bağımsızlığa olan aşkının ve hiçbir zaman boyunduruk altında yaşamaya tahammül edemeyeceğinin açık göstergesidir. Şehitlerimizin kanlarıyla ve büyük fedakârlıklarla kurulan, bugün tüm dünyanın saygınlığını kazanmış olan modern Türkiye Cumhuriyeti, bütün vatandaşlarıyla bir ve beraberdir. Demokratik, hukuk devletidir. Bu resmi, hiçbir kirli çıkar üzerine yapılan hesap bozamaz. Bu ülkede yaşayanlar, etle tırnak gibidir. Denizde buluşan ırmakların suları gibi, bir daha ayrılmamak üzere birbirine karışmıştır.
Vatan, millet, bağımsızlık ve bayrak gibi değerlerimiz için canlarını feda eden ve bugün sahip olduğumuz imkânların temellerini atan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimize şükran ve minnet duygularımızı sunuyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.” dediler.

REKTÖR AKGÜL’DEN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Rektör Akgül, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“İstiklal mücadelemizi zaferle sonuçlandırdığımız, aziz milletimizin vatanını, bayrağını ve istikbalini canı pahasına koruyacağını tüm dünyaya bir kez daha gösterdiği şanlı zaferimizin 96. yıldönümüne ulaşmanın gururunu yaşıyoruz.
İstiklalimize ve istikbalimize karşı yapılan saldırılar karşısında milletimizin göstermiş olduğu direniş sonucunda kazanılan bu zafer, ülkemiz için yeniden dirilişin bir simgesi olmasının yanı sıra dünya üzerindeki esaret altında yaşayan diğer milletlere de eşsiz bir örnek olmuştur.
Ülke olarak tarih boyunca bağımsızlığımıza, milli birlik ve beraberliğimize kast eden mihraklar bugün de farklı yöntemlerle, terörle, siyasi ve ekonomik baskılarla bu fütursuz davranışlarını sürdürmektedirler. Fakat milletimiz her zaman olduğu gibi bugün de kenetlenerek hiçbir yaptırıma, baskıya ve fevri davranışa boyun eğmeyip kirli oyunlar karşısındaki onurlu duruşunu sürdürmeyi devam ettirmektedir.
Bu vesileyle, ulusumuzun bağımsızlığını kazanmasındaki mihenk taşlarından birisi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyorum.”
Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2018, 17:47
banner80
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner22