banner56

Vekil Eser Sorununu Çözdü

Karaman'da en yakın havalimanı olması sebebiyle Karamanlıların ve özelikle gurbetçilerimizin sıkça tercih ettiği Konya Havalimanında Karaman’dan yolcu getiren ticari araçların giriş yasağı sorununu Karaman Milletvekili Selman Oğuzhan Eser çözdü.

Vekil Eser Sorununu Çözdü

Uzun zamandır devam eden Karaman’daki seyahat acentelerinin ve turizm firmalarının büyük sorunu giderildi. Bilindiği üzere Karamanlı firmalar, gurbetçi vatandaşlar ile Karaman’a gelen iç hat yolcularını almak için Konya Havalimanı içerisine alınmıyordu. 

Konya havalimanına 1 yıldır 70 plakalı Ticari araçların girişi yasaktı. Sadece Havaş firmasının araçları girebiliyordu. Avrupada bulunan Yaklaşık 60 bin Karamanlı Gurbetçi vatandaşımız bu durumdan çok rahatsızdı.Özellikle yaşlı ve engelli vatandaşlar mağdur oluyorlardı.

Karamanlı Yolcular girişte indirilip yaklaşık 500 metre yürütülüyordu. Selman Oğuzhan Eser  3 aydır yaptığı girişimler sonuç verdi. Karamanlı Firmaların artık hava alanına girişi artık serbest oldu.Sonunda Karaman halkının  hava alanı çilesi bitti.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2018, 23:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serdar Güler
Serdar Güler - 6 ay Önce

Karaman’a yapılacak olan havalimanı sözünü daha unutmadık. Bu konu hakkında yaprak bile kımıldamıyor.Bir oy için havalimanı sözü verenler nerede şimdi?Benim fikrim Türkiye’nin bütün illerine havalimanı yapıldıktan sonra en son Karaman’a yapılır.Belki 60.000 den fazla Yurt dışında yaşayan Karamanlı hemşehrilerimiz var.Konya’ya kambur olmamamız lazım. Karamanlı politikacıların sessiz kalmalarından kayaklanıyor,seslerini yükseltmiyorlar belkide etkili bir milletvekilimiz yok.Olan biz çile çeken gurbetçiler ve İstanbul ve diğer illere gitmek isteyen vatandaşlarımıza oluyor.Lütfen duyarsız kalmayalım!!! Rezillik diz boyu

Uskuplu catli
Uskuplu catli - 6 ay Önce

Hani havalimani yapiliyordu palavra insanlari kandirdiniz marta gorusecegiz unutmayinn

Şerife
Şerife - 6 ay Önce

Karamana büyük bir havaalanı yapılmayınca sorun çözülmez neden başka şehirler gibi olma derdi yok karamanımızın hiç bir şehir diyecek ne bir yatırım nede bir şehirleşme hızlı tren masal hava limanı masal ne bir önemli fabrika ne bir işe yarar şehir hastanesi her şey masal

Yakup akbaş
Yakup akbaş - 6 ay Önce

Karamana hava alanı yapılınca sorun biter ,,,şimdilik pansuman tedavi olmuş teşekkürler

Bayram
Bayram - 6 ay Önce

Seçimler yaklaştı diye yapmışlardır bunu. Değilmiki adam kayırma, pastadan pay, hep benim cebe kafası var yarın bilmem ne kanının bilmem maddesi gereği diye yine yaparlar..gerekli yerlere yazıldığında verilen cevap bilmem ne maddesi bilmem ne tüzüğü şeklinde cevap verdiler. Çünki cevap verenler yaşlı ve çocukları, hastaların ne çektiğini bilmezler çünki oralara kendileri ve çocukları hep devletin bizim verdiğimiz vergilerle giderler. Halbuki ulan bu madde ne vatandaş böyle mağdur edilirmi diye arkadına saklandıkları maddeleri değiştirmek veya kaldırmak istemiyorlar.. neymiş Havaş Karamana günde 3 sefer koymuş eee saat 20 de indin Konyaya hani Havaş? Sonra Havaş Ramazan Ayhan, Cafer Çete ve diğerleri gibi evden alıp eve bırakma hizmeti gapıyprmu? Hayır.. sadece onlar gibi hizmet vermediği için geriye bilmem ne maddesine göre devletin ilgili organları ile yasaklama kalıyor geriye.. bu nedenle hangi parti olursa olsun seçimler onlara ders verme vakti ve fırsatı..

SIRADAKİ HABER