banner56

Sertavul Geçidinde Uluşımda Aksamalar var

İç Anadolu bölgesini Akdeniz bölgesini  bağlayan Mut Sertavul Geçidi’nde yoğun kar yağışı, tipi, sis ve buzlanma nedeniyle ulaşımın güçlükle sağlandığı zaman zaman çekicilerin yoldan çıktığı öğrenildi.

Sertavul Geçidinde Uluşımda Aksamalar var

İç Anadolu’ya bağlayan Karaman ve Mut ilçesi sınırındaki Sertavul Geçidi, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle zaman zaman ulaşıma kapanıyor.

Sertavul Geçidi’nde dün akşamdan bu yana başlayan kar, sis, buzlanma ve tipi nedeniyle sürücülerin geçişine kontrollü olarak izin veriliyor. Trafik ekipleri, seyir halindeki araçları Alahan ve Sertavul Yaylası’nda durdurarak, sürücülere zincir takmaları uyarısında bulunuyor. Zinciri ve kar lastiği olmayan açlar ise geçişlerine izin verilmiyor.

Karayolları ekipleri, yoldaki kar ve buzlanmayı önlemek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kar yağışının akşam saatlerinde devam etmesi durumunda yolun trafiğe kapanma riski taşıdığı bilgisi edinildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sadettin arıcı
Sadettin arıcı - 6 ay Önce

Ben saat ikide gectimAlahan sartavul arası tuzlanmıs berisinde tuzyok keske bizimkilerde tuzlasaydi sahilin adami tuzluyor bizdeyok

SIRADAKİ HABER